STOP zawłaszczaniu Polski! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15158
post-template-default,single,single-post,postid-15158,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

STOP zawłaszczaniu Polski!

STOP zawłaszczaniu Polski!
09.12.2017, godz. 17.00
Plac Wolności we Wrocławiu
Prawie dwa lata temu staliśmy w zimowe dni w proteście z hasłem „Demokracja umiera w ciszy”, bo duża część społeczeństwa nie interesowała się losem Trybunału Konstytucyjnego. Dziś znów w zimnie stoimy w proteście, i jak powiedział Jarosław Kurski, nadchodzi zima dla polskiej Demokracji. Wydawać by się mogło, że jednak nie w ciszy, że krzyczymy, protestujemy, a na sejmowych komisjach jest głośno w gąszczu telewizyjnych i radiowych mikrofonów. Ale tak naprawdę nasze krzyki ogranicza niewidzialne, szklane akwarium, w którym się znajdujemy. Poza nami trwa zupełnie zwyczajne życie. Mieszkańcy Wrocławia i turyści spacerują po Bożonarodzeniowym Jarmarku, ludzie spieszą się do domów z pracy lub załatwiają sprawunki. O Demokracji, sądach, jest w tym świecie cicho. Musimy wyjść z naszego akwarium, ale nie zrobimy tego krzycząc głośniej, zrobimy to, mówiąc inaczej.
Sądownictwo to kolejna sfera, w której PiS realizuje swój podstawowy program: „Cała Polska w ręce PiS”. W imię tej tezy nowe ustawy realizują zasadę: partia awansuje sędziów, partia obsadza KRS, partia decyduje o składzie Sądu Najwyższego, partia może podważyć wszystkie, nawet prawomocne wyroki. A wszystko pod hasłem reformy sądownictwa. Reformy, która jest potrzebna, ale w kwestii przyspieszenia postępowań i ułatwienia obywatelom dostępu do wymiaru sprawiedliwości, a nie personalnych roszad. Żadna ze zmian proponowana przez rządzących nie naprawia bolączek sądownictwa. Dlatego raz jeszcze chcemy pokazać rządzącym, że nie tędy droga, a ponadto spróbujemy odpowiedzieć na pytania: jaka reforma jest potrzebna? Nie tylko w sferze wymiaru sprawiedliwości, ale także innych, gdzie PiS uchwala ustawy tylko po to, by móc upychać tam swoich Misiewiczów. STOP zawłaszczaniu Polski!
Zapraszamy wszystkie partie i inne organizacje, które chciałyby przedstawić swoje pomysły naprawy państwa, a wszystkich chętnych do udziału w manifestacji, w której nie tylko mówimy NIE, ale mówimy też TAK dobrym rozwiązaniom!
Wydarzenie na Facebooku >>>