Stop Hejt - Nienawiść zabija - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29243
post-template-default,single,single-post,postid-29243,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Stop Hejt – Nienawiść zabija

13 i 14 stycznia KOD w 30 miastach organizował lub współorganizował zgromadzenia upamiętniające czwartą rocznicę śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

„To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam” – tak brzmiały ostatnie słowa prezydenta Pawła Adamowicza podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia 2019 roku. Po tych słowach zadano prezydentowi śmiertelne ciosy nożem, dzień później zmarł.

Pamiętajmy o tym, że do tej tragedii doprowadziła zaplanowana mowa nienawiści, niewyobrażalnych rozmiarów hejt, a okrucieństwo słów zrodziło okrucieństwo czynów.
Dzisiaj, po czterech latach hejt wylewa się ze zdwojoną siłą z rządowej telewizji, radia, prasy, a także z mediów społecznościowych i jest chorobą, która dotyka nas wszystkich. Nie możemy się jej poddać. Nienawistne szczucie na osoby publiczne i zwykłych obywateli może doprowadzić do kolejnych tragedii.

Nie możemy do tego dopuścić. Powstrzymajmy falę okrutnych słów, by nie doszło znów do okrutnych czynów.
Podzielmy się dobrem — to jest nasz obywatelski obowiązek!

#StopHejt Nienawiść zabija!

Na Placu Solidarności w Gdańsku zapłonęło kolejny raz wielkie serce dla Pawła Adamowicza.
W innych miastach zapalano znicze, odtworzono ostatnie słowa prezydenta podczas Finału WOŚP po których został zaatakowany, tradycyjnie The Sound of Silence w wersji Disturbed i wiersz Wisławy Szymborskiej Nienawiść.

Kraków (zdjęcie na górze) Paweł Kozłowski

Gdańsk fot. za KOD Pomorskie

Szczecin fot. Magdalena Bielska

Łódź fot. Paweł Stolarski

Zielona Góra fot. za KOD Lubuskie

Katowice fot. KOD Śląskie

Lublin fot. Dariusz Włodarczyk

Opole fot. za KOD Opolskie

Poznań fot. Magdalena Bielska

Rzeszów fot. Zbysław Czehak