Stanowisko Zarządu KOD-u w sprawie zatrzymania Józefa Piniora - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
10772
post-template-default,single,single-post,postid-10772,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Stanowisko Zarządu KOD-u w sprawie zatrzymania Józefa Piniora

Dziś, o 6 rano funkcjonariusze CBA weszli do mieszkania Józefa Piniora, działacza Solidarności. Zatrzymany został przewieziony do Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Były Senator i Europoseł dał się poznać nam wszystkim jako niestrudzony działacz walczący o transparentne funkcjonowanie organów państwa prawa. Józef Pinior był jednym z czołowych polityków, który dążył do wyjaśnienia naruszeń prawa w związku z organizacją tajnych więzień w Polsce.
W tym momencie nieznane są oficjalne motywy zatrzymania byłego senatora. CBA i prokuratura nie udzielają żadnych informacji na ten temat. Jedynie media donoszą, iż chodzi o korupcję i płatną protekcję.
Zatem stanowczo domagamy się:
1. Przedstawienia przez CBA powodów zatrzymania Józefa Piniora.
2. Przesłanek, ze względu na które zdecydowano się na zatrzymanie byłego senatora w sposób, który odpowiadałby raczej sposobowi łapania najniebezpieczniejszych przestępców, zagrażających życiu i zdrowiu ludzi postronnych.
3. Zaprzestania przez Telewizję Polską przedstawiania sprawy w sposób nieprawdziwy i niezgodny z faktami.
Przypominamy, że w demokratycznym państwie prawa media publiczne mają służyć rzetelnemu informowaniu obywateli o najważniejszych dla kraju wydarzeniach. Ten jedyny fakt obliguje je do odpowiedzialności wywodzącej się z roli, jaką media w demokracji mają pełnić.
Media nie mogą tworzyć atmosfery nagonki poprzez zakrzywiony i wybiórczy przekaz zbudowany na jeszcze bardziej wybiórczym doborze informacji podawanych widzowi i słuchaczowi.
Przekaz mediów powinien być niezależny i obiektywny. O winie lub jej braku orzekają niezawisłe sądy. Pamiętajmy o tym.
Zarząd KOD-u