Stanowisko w sprawie uniemożliwiania sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wypełniania obowiązków sędziego - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23517
post-template-default,single,single-post,postid-23517,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Stanowisko w sprawie uniemożliwiania sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wypełniania obowiązków sędziego

Komitet Obrony Demokracji  protestuje przeciwko uniemożliwianiu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi w wypełnianiu obowiązków sędziego, mimo jego przywrócenia do pracy przez właściwy i prawidłowo obsadzony Sąd Rzeczypospolitej.

 

Niewykonywanie tego orzeczenia przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego oznacza rażące nadużycie pełnionej przez niego funkcji. Sędzia został przywrócony do pracy, a orzeczenie to może być wzruszone jedynie w trybie właściwym. To nie prezesowi Nawackiemu przysługuje kompetencja do rozstrzygania czy podporządkuje się wykonalnemu orzeczeniu sądu.

 

W przypadku prezesa sądu ostentacyjne ignorowanie Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, nazywanie go sądem w „Pcimiu Dolnym” po to, aby uchybić jego powadze, nie jest do pogodzenia z godnością urzędu sędziowskiego. Ustanowieni przez obecną władzę funkcjonariusze w sądach chcą się postawić poza prawem, ignorując obowiązujące ich procedury, zasłaniając się nieistniejącymi sporami kompetencyjnymi. Działania sędziego Nawackiego zakłócają funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości oraz godzą w powagę Sądu Rzeczpospolitej.

 

Uważamy, iż postanowienie Sądu Rejonowego w Bydgoszczy jest natychmiast wykonalne i nie podlega dalszej dyskusji.

 

 

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji

21.04.2021