Standardy i zwyczaje, czyli kim jesteśmy? - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
8230
post-template-default,single,single-post,postid-8230,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Standardy i zwyczaje, czyli kim jesteśmy?

Standardy i zwyczaje, czyli kim jesteśmy?
Mateusz Kijowski

Jest takie powiedzenie – nie rozmawiaj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Czasami sami sprowadzamy się do poziomu idioty. Kiedy pozwalamy sobie na mowę nienawiści, kiedy nie reagujemy na agresję, ksenofobię, antysemityzm czy rasizm. Kiedy atakujemy ludzi, choć to ich zachowania są złe, a nie oni sami.
Nie możemy pozwolić, żeby wśród nas, ludzi walczących o wartości, pojawiały się wypowiedzi czy działania przeczące wartościom. Każdy z nas musi pamiętać, kiedy mówi czy pisze, że bardzo łatwo przejść na drugą stronę, przegrać, zanim się podejmie walkę. Wszelkie agresywne, ksenofobiczne czy nienawistne wypowiedzi powinny być stanowczo zwalczane na wszelkich forach KOD-u. Nie pozwólmy, żeby zawładnęło nami to, co chcemy z naszego życia wyeliminować. A osoby pełniące jakiekolwiek funkcje w KOD-zie muszą być szczególnie uczulone na język, jakiego używają. Bo reprezentują innych, mówią w imieniu wielu.
Musimy też zacząć zdecydowanie protestować przeciwko manipulacjom i agresji promowanym przez urzędników, polityków a także media. Ostatnio szczególnie te reżimowe media specjalizują się w propagowaniu tego, co najbardziej obrzydliwe i zasługuje jedynie na odrzucenie.
Ale pamiętajmy, żeby się strzec od pogardy i od nienawiści.