Spotkanie z prof. Janem Hartmanem w Sopocie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13190
post-template-default,single,single-post,postid-13190,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie z prof. Janem Hartmanem w Sopocie

KOD Pomorskie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Hartmanem, które odbędzie się w Sopocie w dniu 16.09.2017 (sobota) o godz. 18.00 na terenie Sopoteki (ul. Tadeusza Kościuszki 14). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Jan Hartman – filozof i publicysta, profesor zwyczajny na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodził się w 1967 r. we Wrocławiu, gdzie ukończył XIV LO, studiował i uzyskał magisterium na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od 1990 r. pracuje na UJ i mieszka w Krakowie. Jest autorem szesnastu książek filozoficznych i podręczników oraz redaktorem licznych wydawnictw filozoficznych. W latach 1989-2016 prowadził czasopismo filozoficzne UJ „Principia”. Zajmuje się metafilozofią, etyką, bioetyką i filozofią polityki. Uprawia również publicystykę, przede wszystkim jako stały felietonista POLITYKI i bloger. W poglądach centrysta i demokrata, z lekkim odchyleniem zielono-lewicowym. Wychowany w „KOR-owskim” domu. W młodości biegał z ulotkami, pasjonował się polityką, a wreszcie zapuścił brodę i został taternikiem. W latach męskich próbował sił w polityce partyjnej, m. in. współpracując z SLD i Twoim Ruchem. Ostatnio działa w Komitecie Obrony Demokracji. Daremnie czeka na wypłatę od Sorosa. Ma się rozumieć Żyd i ateista, ale gej, niestety, nie.
Książka „Polityka. Władza i nadzieja” jest przewodnikiem po najważniejszych ideach politycznych oraz filozofii i teorii polityki. Nie propaguje żadnego ze stanowisk politycznych, lecz tłumaczy ich kulturowe i filozoficzne postawy. W centrum uwagi autor stawia kwestię władzy oraz ideę demokratyczną. Książka przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych intelektualną stroną życia politycznego i zatroskanych o przyszłość demokracji, a w szczególności dla studiujących nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, prawo bądź filozofię.
Strona wydarzenia na FB:
HYPERLINK  -> https://www.facebook.com/events/469396780104619