Spotkanie z Prezes Stowarzyszenia "61" Różą Rzeplińską - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14308
post-template-default,single,single-post,postid-14308,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie z Prezes Stowarzyszenia "61" Różą Rzeplińską

W dniu 7 października 2017 roku w Lublinie odbyło się spotkanie z prezes Stowarzyszenia 61, które stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne, RÓŻĄ RZEPLIŃSKĄ oraz z KRZYSZTOFEM JAKUBOWSKIM z lubelskiej Fundacji Wolności.

Rozmawiano o sprawach związanych m.in. z przyszłymi wyborami samorządowymi.
Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne. Od 2006 roku w serwisie MamPrawoWiedziec.pl prezentuje dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, prezydentów miasta oraz kandydatów na te funkcje.
Przed każdymi wyborami kieruje do kandydatów kwestionariusze zawierające zestaw pytań o ich kompetencje, poglądy i cele strategiczne. W ten sposób buduje szeroką bazę merytorycznych informacji o kandydatach, która pozwala obywatelom podejmować świadome decyzje wyborcze. Po wyborach kontynuuje badanie poglądów wśród osób wybranych na funkcje.
Gromadzone informacje są analizowane, zestawiane z danymi zewnętrznymi i prezentowane w formie raportów i zestawień.