Spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk w Kędzierzynie-Koźlu - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14045
post-template-default,single,single-post,postid-14045,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk w Kędzierzynie-Koźlu

KOD Kędzierzyn-Koźle oraz Razem Kędzierzyn-Koźle serdecznie zapraszają na spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk w ramach roZMOWYsuwerena, które odbędzie się w dniu 15 października 2017 roku o godz. 15.00 w Domu Kultury „Chemik” (Kędzierzyn-Koźle, Aleja Jana Pawła II 27). Kwestie, które zostaną poruszone to prawa kobiet, ochrona zdrowia oraz akcja: Szantaż z dala od szpitala.

Gośćmi spotkania będą:
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – Członkini Zarządu Krajowego Partia Razem – z wykształcenia filozofka i pedagożka, z zawodu badaczka społeczna. Od lat zaangażowana na polu edukacji – badała działalność oświatową samorządów, działała w organizacjach aktywizujących młodzież z małych miast, zakładała przedszkola na terenach wiejskich. W grudniu 2016 r. razem z Barbarą Nowacką została uhonorowana przez „Foreign Policy” miejscem na liście 100 najważniejszych światowych myślicieli w kategorii „The Challengers” – ludzi, którzy rzucają światu wyzwanie.

Jerzy Przystajko – Członek prezydium Rady Krajowej Partia Razem, w której zajmuje się między innymi koordynacją prac programowych partii. Jest też Członkiem prezydium komisji zdrowia i współautorem dokumentu programowego „Diagnoza i Cele Polityki Zdrowotnej Razem”. W Radzie zajmuje się też narkopolityką, prawami reprodukcyjnymi i sportem. Prywatnie jest kierownikiem apteki w małej miejscowości. Angażuje się też w działania mające na celu odczarowanie mitów narosłych wokół praw reprodukcyjnych w Polsce, czyli antykoncepcji, aborcji i okolic oraz w promocję medycyny opartej na nauce.