Spotkanie pod sądem w Gdyni - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15083
post-template-default,single,single-post,postid-15083,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie pod sądem w Gdyni

Gdyńska grupa Komitetu Obrony Demokracji w piątek 24 listopada spotkała się pod Sądem Rejonowym. W zgromadzeniu wzięło udział około 300 osób. Jeden z sympatyków KODu opowiedział uczestnikom o wydarzeniu, które miało miejsce w Katowicach. Chodziło o powieszeniu na szubienicach zdjęć polskich europosłów opozycji głosujących za rezolucją w sprawie Polski.

Zgromadzeni poruszyli również temat wymiany sędziów w Małopolsce. Jak również wspomnieli Piotra Szczęsnego. Mecenas Roman Nowosielski opowiedział o zagrożeniach związanych z ustawą o Sądzie Najwyższym i KRS. Uczestnicy otrzymali adresy kontaktowe do posłów i senatorów pomorskich z prośbą o pisanie do nich apeli w sprawie ustaw sądowych. Zarówno posłów opozycji jak i PiSu. Na koniec Arek Dzierżyński z Inicjatywy Polskiej oraz Bartłomiej Austen z Nowoczesnej przedstawili zagrożenia wynikające z nowej ordynacji wyborczej.


fot. Tadeusz Wróblewski