Spotkanie pod Sądem Okręgowym - Gdańsk 21.01.2024 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32426
post-template-default,single,single-post,postid-32426,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie pod Sądem Okręgowym – Gdańsk 21.01.2024

Spotkanie pod Sądem Okręgowym w Gdańsku z sędziami, prokuratorami, radcami prawnymi, adwokatami, samorządowcami i obywatelami na wydarzeniu #wyBRaliśmypraworządność.
Wydarzenie rozpoczęło się słowami preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polski. Wstępem do wypowiedzi kolejnych osób było przypomnienie przez Lech Norbert Kosiak Obywatele RP Gdańsk słów drugiej lekcji książki Timothy Snydera O TYRANII – Broń Instytucji – to instytucje pomagają nam zachować przyzwoitość. One też potrzebują naszej pomocy. […] Instytucje nie obronią się same. Jeżeli nie będziemy chronić każdej z nich od samego początku, runą jedna po drugiej.
Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, podziękowała obywatelom za ośmioletnią wytrwałość w walce o obronę demokracji. Kolejne osoby zabierające głos, również dziękowały wszystkim, którzy przez osiem lat uparcie trwały w obronie sądów i innych instytucji. Poseł na Sejm #PiotrAdamowicz dziękował, za wsparcie i obecność obywateli na rozprawach związanych z procesem zabójcy Pawła Adamowicza.
Ewa Topór-Nawarecka przewodnicząca regionu pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji, wspominając trudny czas ostatnich ośmiu lat podziękowała Radomir Szumełda, że w grudniu 2015 roku był inicjatorem powstaniu ruchu obywatelskiego na Pomorzu.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.