Spotkanie KOD z Lechem Wałęsą 29.02.2016 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
5105
post-template-default,single,single-post,postid-5105,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie KOD z Lechem Wałęsą 29.02.2016

Spotkanie KOD z Lechem Wałęsą 29.02.2016
Mateusz Kijowski

Podczas marszów i manifestacji w weekend 27-28 lutego 2015 dziesiątki tysięcy Polaków wyrażały szacunek i wdzięczność dla Prezydenta Lecha Wałęsy. Pokazali, co to jest solidarność. Dzisiaj mieliśmy zaszczyt przekazać te wszystkie życzliwe i dobre emocje oraz życzenia Panu Prezydentowi.
Wspaniałe spotkanieTo było niezwykłe spotkanie. Spotkaliśmy bohatera, spotkaliśmy symbol, spotkaliśmy wybitnego Polaka – najlepszego ambasadora Polski w świecie. I usłyszeliśmy słowa życzliwości oraz wsparcia. Lech Wałęsa z zadowoleniem i życzliwością odniósł się do działalności Komitetu Obrony Demokracji.
Mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami, omówić możliwe scenariusze i strategie działania. Poinformowaliśmy też Pana Prezydenta o naszej obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.
Na zakończenie spotkania uzgodniliśmy, że będziemy utrzymywać bieżące robocze relacje, a w razie potrzeby konsultować i omawiać planowane działania.
To było wspaniałe spotkanie. Spotkać legendę i uścisnąć rękę bohaterowi narodowemu, to nie zdarza się codziennie. A na koniec Lech Wałęsa podpisał ponownie flagę Solidarności, którą już podpisał 35 lat temu. Wtedy podpisał ją dla Macieja Zembatego w czasie festiwalu „Zakazane Piosenki”. Dzisiaj podpisał ją dla nas – KODerek i KODerów.
Dziękujemy!