Spotkanie działaczy KOD z prof. Balcerowiczem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11992
post-template-default,single,single-post,postid-11992,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie działaczy KOD z prof. Balcerowiczem

W dniu dzisiejszym grupa działaczy Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji spotkała się w toruńskim hotelu Mercure z prof. Leszkiem Balcerowiczem. Spotkanie na prośbę profesora zorganizowała przewodnicząca regionu Aleksandra Solecka.
Profesor Leszek Balcerowicz gościł dziś w Toruniu w związku z otwartym wykładem „Dobre i złe transformacje”, który wygłosił w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wcześniej o godzinie 14.30 spotkał się z działaczami KOD z naszego regionu. Na wyraźne życzenie naszego gościa uczestniczyli w nim członkowie władz regionalnych oraz lokalnych, delegaci i najaktywniejsi w regionie członkowie stowarzyszenia.
W trakcie spotkania prof. Balcerowicz podkreślił rolę jaką wpierw ruch społeczny a obecnie stowarzyszenie odgrywa w walce przeciwko łamaniu norm demokratycznego państwa prawa przez rządzącą siłę polityczną. Jego zdaniem jest to istota problemu, nad rozwiązaniem którego powinni się skupić działacze i sympatycy stowarzyszenia. W ocenie gościa wcześniej wspomniane działania wraz ze stworzeniem mechanizmów pomocy jednostkom czy grupom poszkodowanym przez Państwo w walce o obronę demokratycznych standardów połączone z konsolidacją środowiska pozwoli naszemu ruchowi na odbudowę nadszarpniętego wizerunku społecznego.
Po spotkaniu profesor Balcerowicz udał się na briefing prasowy poprzedzający planowany wykład. Podziękował także działaczom za promocję medialną wydarzenia, w którą się zaangażowali na osobistą prośbę profesora.