Spotkanie członków stowarzyszenia regionu KOD śląskie za nami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13515
post-template-default,single,single-post,postid-13515,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie członków stowarzyszenia regionu KOD śląskie za nami

Dużo się tego zebrało po wakacjach. I dużo zainteresowanych osób przybyło na powakacyjne zebranie ze Śląska, Zagłębia, Bielska-Białej i Częstochowy. Żeby dać tytuł temu zgromadzeniu, zacytuję parafrazę słów klasyka, która padła dziś z ust Jarka Marciniaka: Wiadomości o tym, że KOD się kończy są mocno przesadzone.

 
Wysłuchaliśmy relacji ze spotkań Zarządu Głównego i Rady Regionów przedstawianej przez Jarosława Marciniaka i Bartłomieja Piotrowskiego.
Do przedyskutowania przedstawiono kwestie:
– zwołania zjazdu programowo- statutowego i finansowania tego zjazdu,
– przygotowania KOD do wyborów samorządowych:
– czy tworzyć własne komitety wyborcze,
– czy popierać kandydatów innych komitetów,
– czy monitorować przebieg wyborów jako obserwatorzy,
– czy wystawić kandydatów do sejmiku województwa w celu zyskania wpływu na politykę regionalną.
Sprawy związane z rejestrowaniem nowych członków i legitymacjami zostaną wkrótce uporządkowane, ponieważ działem członkowskim decyzją Zarządu Głównego zajmie się Natalia Tarmas.
Natalia zdała także relację z wydarzeń, w których reprezentowała KOD: ze spotkania organizacji pozarządowych w Sarajewie i konferencji o tolerancji i przeciwdziałaniu dyskryminacji w Krakowie.
Agata Stemplewska mówiła o finansach, chwaląc przy okazji oszczędność naszego regionu w wydawaniu wspólnego grosza. Pieczę nad finansami regionu mieć będzie Zespół do Spraw Finansowych w składzie: Agata Stemplewska, Barbara Tarmas, Paweł Szczepanek.
Jest pomysł na skuteczną wewnętrzną komunikację za pomocą strony www, i fanpage KODu oraz twittera. Prace w toku!
W bulwersującej wielu sprawie udziału naszych członków w wydarzeniach „no logo” nawet tam, gdzie KOD i jego członkowie ponosili duży wysiłek organizacyjny, postanowiono odtąd zaznaczać udział KOD-u, a przez to budować dobry wizerunek organizacji.
Akacja #ŚląskiePomaga rozwija się znakomicie. Zbiórka trwa. Jeszcze do końca miesiąca można przynosić ciepłe ubrania przeznaczone dla poszkodowanych w nawałnicach na północy Polski na adres podany w wydarzeniu #ŚląskiePomaga.
Powracamy do uświadamiania współobywateli przez akcję Wysypisko i kamyki. Dobre pomysły i przygotowane materiały zamieszczamy na stronie „Gry i Zabawy na świeżym powietrzu”.
Postanowiliśmy odnowić stronę „Bank pomysłów” jako forum do zgłaszania i omawiania propozycji ciekawych akcji czy wydarzeń.
A oto zaproszenia na nadchodzące wydarzenia:
– 3 października, Wielka Zbiórka, Katowice – Rynek, organizator: Nie składamy parasolek,
– 29 października, Marsz Kobiet w Katowicach – Rynek, organizator: Ostra Zieleń Katowice.
Planowane wydarzenia:
– spotkanie z Krzysztofem Łozińskim. Wypatrujcie informacji!
– spotkanie z Adamem Michnikiem (casting wśród miast śląskich, na zorganizowanie tego spotkania z wyłączeniem Katowic),
Sprawy, które nas czekają w najbliższym czasie to:
– nadal pilnujemy sprawy sądów,
– obrona kolejnej zagrożonej instytucji państwa – Rzecznika Praw Obywatelskich,
– postulowano monitorowanie nieprawidłowości w edukacji, zgłaszanie na forach dla rodziców przypadków indoktrynacji czy fałszywych wiadomości.
Ciekawych rozmów i głosów w dyskusji było jeszcze więcej. A na kolejnych klachach czy pogaduchach na zmianę w Katowicach, Sosnowcu, Bielsku i Częstochowie będzie jeszcze wiele okazji do zadawania pytań i zgłaszania swoich pomysłów.
Gotowi do pracy?
– Start!
Relacja: Justyna Faska
Foto: Jerzy Kaźmierczak