Silna Polska, silny KOD! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
10579
post-template-default,single,single-post,postid-10579,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Silna Polska, silny KOD!

Mateusz Kijowski

Nic dwa razy się nie zdarza. Nie ma dwóch takich samych osób. Nie ma też dwóch takich samych sytuacji. Świat jest zróżnicowany. Nawet w Księdze Rodzaju, gdzie w sposób literacki opisano powstawanie świata, był on tworzony przez 6 dni, po trochu, w dużej różnorodności.
Kiedyś pewien carski generał wpadł na pomysł specjalnych nożyc do uszu. Chodziło o to, żeby żołnierze wykonując komendę „na prawo patrz” mieli jednakowe uszy, żeby było równo. Każdy pamięta szeregi w jednakowych brunatnych koszulach. Każdy pamięta chińskie mundurki. Każdy pamięta jednakowe stroje pionierów. No i zdjęcia z Korei Północnej…
Wszelkie próby ujednolicania osłabiają. Siłę daje różnorodność. Różnorodność oparta na wolności i odpowiedzialności. Każdy może realizować swoje aspiracje i ambicje. Każdy może uruchamiać własne projekty i wdrażać pomysły. Wielość pomysłów i wielość działań. Współpraca zamiast dozoru, akceptacja w miejsce kontroli. I szacunek. Szacunek dla każdego człowieka. Dla jego pomysłów, inicjatyw i poglądów.
Tak musimy budować siłę KOD-u. I tak musimy budować silną Polskę. Polskę silną różnorodnością. Takiej Polski chcę. Dlatego 11 listopada idę na marsz KOD Niepodległości. A Ty? Dlaczego pójdziesz świętować Narodowe Święto Niepodległości?
Polska silna Tobą!