Setki osób na marszu Solidarności w Olsztynie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
17967
post-template-default,single,single-post,postid-17967,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Setki osób na marszu Solidarności w Olsztynie

Udział w olsztyńskim wydarzeniu zorganizowanym 2 września 2018, by upamiętnić Porozumienia Sierpniowe z 1980 roku, wzięły m.in. legendy „Solidarności”: Henryka Krzywonos oraz Krzysztof Łoziński. Osoby, które przed laty dowiodły, że nie brak im odwagi i charakteru, by przeciwstawić się reżimowej władzy.
Organizatorami spotkania byli: Komitet Obrony Demokracji, Nowoczesna oraz PO.
Wspólne spotkanie, które w niedzielne popołudnie rozpoczęło się na pl. Jana Pawła II, miało być nie tylko dowodem pamięci, ale także troski o wartości demokratyczne. Oczywiste było też nawiązanie do obecnej sytuacji w Polsce i walki z zakusami na ograniczenie swobód obywatelskich i niezależności sądów.
W olsztyńskim marszu wzięło udział kilkaset osób. Organizatorzy oceniają, że nawet 500-800 osób. Było to zatem największe tego typu zgromadzenie od wielu miesięcy w Olsztynie.
Po spotkaniu na placu Jana Pawła II tłum wyruszył al. Piłsudskiego na plac Solidarności.

Informacja za Gazetą Wyborczą w Olsztynie, pełna relacja i fotorelacja -> tutaj 
Oba zdjęcia – Agencja Gazeta, fot. Arkadiusz Stankiewicz