Sądny Dzień – spacerowicze pod sądem na pl. Dąbrowskiego w Łodzi - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15366
post-template-default,single,single-post,postid-15366,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Sądny Dzień – spacerowicze pod sądem na pl. Dąbrowskiego w Łodzi

Komitet Obrony Demokracji w regionie łódzkim ponownie wezwał wszystkich tych, którzy nie mogli we wtorek 5 grudnia jechać pod Sejm, do przyjścia na godz. 19:00 na Plac Dąbrowskiego.
Zaproszone były wszystkie partie i organizacje obywatelskie do solidarnego manifestowania swojego sprzeciw w obliczy pełzającego, ale dokonującego się właśnie zamachu stanu. Był KOD, Obywatele RP, Nowoczesna, Dziewuchy dziewuchom i kilka innych niezależnych organizacji obywatelskich.
Było kilkaset osób niezmordowanych wiatrem i siąpiącym deszczem. Jerzy Friedrich z Klubu Pozytywnej Wyobraźni i KOD przypomniał czarną przeszłość PRL oraz świetlane działanie opozycji solidarnościowe; po nim przemówiła działaczka pierwszej Solidarności Zosia Gromiec. Po niej przemawiali historyk i działacz społeczny Dr Andrzej Kompa, Agata Stacewicz z Nowoczesnej, Robert Durlik z ORP, red. Michał Kwiatkowski, Kasia Witek, Katarzyna Knapik, Radna Urszula Niziołek-Janiak oraz Jarosław Płuciennik.
Z poruszeniem przywitaliśmy delegację KOD łódzkiego z pikiety pod Sejmem. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali wspólnie Mazurek Dąbrowskiego.

Źródło: KOD Łódzkie