Rozmowy o życiu Władysława Bartoszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - 29.06.2024 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
33626
post-template-default,single,single-post,postid-33626,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Rozmowy o życiu Władysława Bartoszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – 29.06.2024

Muzeum II Wojny Światowej na Placu Władysława Bartoszewskiego w Gdańsku z okazji imienin patrona zaprosiło do rozmów o życiu Władysława Bartoszewskiego „niewłaściwie urozmaiconego”.
Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, bo przecież Władysław Bartoszewski jest też patronem Komitetu Obrony Demokracji.
Uczestnicy rozmów, ugoszczeni kawą, drożdżówką i lodami rozmawiali o idei wolontariatu, funkcjach infrastruktury kultury, rolą przestrzeni publicznej i nowoczesnej architektury.
Debata finałowa o Władysławie Bartoszewskim była niezwykłe ciekawymi wspomnieniami o profesorze, którymi podzielili się mec. Jacek Taylor, prawnik, opozycjonista w dobie PRL i Marek Zając – asystent Władysława Bartoszewskiego, Przewodniczący Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.
Nie będę kradł chleba, nie będę donosił – powiedział Władysław Bartoszewski, gdy był więźniem Auschwitz – warto być przyzwoitym!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.