Róża Thun w Kielcach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18756
post-template-default,single,single-post,postid-18756,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Róża Thun w Kielcach

O jedynce Róża Thun dowiedziała się w Kielcach

„Naprawdę jestem na jedynce? Bo nic jeszcze nie dostałam z partii” – nie kryła zaskoczenia europosłanka Róża Thun podczas wizyty w Kielcach. Gościa spotkania w OMPiO powitała przewodnicząca świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec.
Za: https://kielcekod.pl/2019/03/o-jedynce-thun-dowiedziala-sie-w-kielcach/

Kiedy przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ogłaszał listę kandydatów Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do europarlamentu, europosłanka z regionu małopolsko-świętokrzyskiego Róża Thun była w drodze między spotkaniem z wyborcami w Skarżysku-Kamiennej i w Kielcach. O swoim pierwszym miejscu na liście w tym okręgu dowiedziała się od widowni spotkania w Kielcach. „Naprawdę jestem na jedynce? Bo nic jeszcze nie dostałam z partii” – nie kryła zaskoczenia i radości. „Wygra pani w cuglach” – rzucił ktoś z sali.

Piątkowe (15.03.2019) spotkanie w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na kieleckim Wzgórzu Zamkowym trudno nazwać kampanią wyborczą, bo Róża Thun opowiadała głównie o kulisach pracy w europarlamencie. Nie szczędziła anegdot. Jedna związana była z jej wielkim sukcesem — przyczynieniem się do zniesienia roamingu w rozmowach przez telefony komórkowe w całej UE. „Ciągle przychodzili do mnie przedstawiciele firm telekomunikacyjnych i opowiadali, że to jest niemożliwe. Że muszą podpisywać wiele umów, uruchamiać nowe stacje nadawcze, że przepisy w różnych krajach są różne. A ja te argumenty zbijałam, bo się już nieźle w tym wyedukowałam. Pewnego dnia byłam jednak tak zmęczona, że nie miałam już siły na dyskusję. Przyszedł do mnie akurat kolejny wysłaniec telekomów, ze znanymi mi już argumentami, a ja mu w pewnym momencie mówię: >Proszę pana, ja tymi rękami komunizm obaliłam, a roamingu nie obalę?< Zrobił strasznie zdziwioną minę i wyszedł”.

Różę Thun powitała Monika Szafraniec, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego KOD. Nawiązała ona m.in. do obecnej sytuacji w polskim sądownictwie. „Nie chciałabym, żeby nasze wnuki, za 50 lat, znowu uczestniczyły w takiej konferencji, w jakiej ja uczestniczyłam dzisiaj, o tym, jaki wpływ na sądownictwo ma upolitycznianie wymiaru sprawiedliwości przez nasz rząd. Nie możemy do tego dopuścić, musimy się zmobilizować ze wszystkich sił, żeby te wybory zwyciężyły partie prodemokratyczne. I później na jesieni także” – wypowiedź Moniki Szafraniec nagrodzono brawami.
Spotkanie prowadził Michał Braun, współpracownik Róży Thun, kielecki radny Koalicji Obywatelskiej.


Zdjęcia: Dagmara Głodowicz-Mazurek/KOD Świętokrzyski