Przemówienie Małgorzaty Lech-Krawczyk wygłoszone pod Sejmem 01.10.2016 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11145
post-template-default,single,single-post,postid-11145,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Przemówienie Małgorzaty Lech-Krawczyk wygłoszone pod Sejmem 01.10.2016

Przemówienie Małgorzaty Lech-Krawczyk, członkini zarządu KOD-u i koordynatorki działań na Dolnym Śląsku, wygłoszone pod Sejmem 01.10.2016
Szanowne Panie, Szanowni Panowie,
Dziękuję Bogu, opatrzności, losowi, że nie musiałam stanąć przed tak trudnym wyborem, przed którym stawały, stają i będą musiały stanąć niektóre kobiety!
Co roku 10 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów. Podczas ostatniej edycji pisałam list w obronie Teodory z Salwadoru, która poroniła podczas ciężkiej pracy i została skazana na 30 lat więzienia za zabójstwo, za domniemaną aborcję. Pisząc list w obronie tej kobiety zadawałam sobie pytanie czy kiedyś do Polski nie będą napływały takie listy? Nie minął nawet rok…
– 23 września 2016 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej odrzucił w pierwszym czytaniu społeczny projekt ustawy przygotowany przez inicjatywę „Ratujmy kobiety”.
– Jednocześnie Sejm skierował do dalszych prac ustawę zaostrzającą prawo aborcyjne, przygotowaną przez inicjatywę organizacji Ordo Iuris, stojącą za kampanią „Stop Aborcji” oraz projekt zmian w stosowaniu metody in vitro.
Partia rządząca nie zadowala się już dzieleniem Polaków na lepszy i gorszy sort. Teraz dzieli ich na “lepszy sort”, “gorszy sort” i “kobiety”.
Ale to nie przejdzie. Nie ma naszej zgody! Żadna demokratyczna władza nie ma prawa narażać życia obywateli, nie może stanowić praw, które kreują niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia. A jednak…
Jeśli proponowana ustawa wejdzie w życie w Polsce prawo aborcyjne będzie surowsze niż w Iranie, Kolumbii czy Pakistanie! A przecież drakońskie prawo nie rozwiązuje problemu aborcji! Ona zawsze będzie wykonywana tyle, że nielegalnie i drożej, i z ryzykiem dla zdrowia i życia kobiety! W krajach o najbardziej restrykcyjnych przepisach aborcyjnych wykonuje się największą liczbę aborcji! Dlaczego?
Bo nie ma rzetelnej edukacji.
Bo nie ma odpowiedniej opieki zdrowotnej.
Bo nie ma odpowiedniej opieki społecznej.
Bo prawo jest zbyt łagodne dla przestępców seksualnych, a same przestępstwa ścigane są nieskutecznie albo wcale.
Aborcja nie jest zastępczym środkiem antykoncepcyjnym, jak twierdzą entuzjaści kampanii „Stop Aborcji”!. Aborcja jest ostatecznością, do której ma prawo każda kobieta i to jej wybór, jej decyzja, jej sumienie!
Po piątkowym głosowaniu swoje stanowisko w sprawie aborcji przypomniał Episkopat. Biskupi „nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji”, bo – jak zwracają uwagę – „te kwestie Kościół rozwiązuje w sakramencie pojednania, zgodnie z przepisami prawa kanonicznego i normami etyczno-moralnymi”.
To jest wielka zmiana! Jest to wynik przełomowej instrukcji Papieża Franciszka dla duchowieństwa, za którą dziękujemy.
Co powiecie panie posłanki i panowie posłowie sierotom? Zastąpicie ich matki? Czy wybudujecie sierocińce dla dzieci więzienia i cmentarze dla kobiet?
Czy my zgodzimy się na pozbawianie dzieci matek tylko dlatego, że nie mogły lub nie chciały urodzić kolejnego, często kalekiego dziecka?
Szanowne Panie, szanowni Panowie!
Społeczeństwo obywatelskie się obudziło! To, że tu jesteśmy, to, że reprezentuję tutaj oddolny ruch Komitet Obrony Demokracji, jest tego żywym dowodem!
To nie KOD się obudził, tylko całe Społeczeństwo!
KOD sprzeciwia się łamaniu konwencji międzynarodowych!
W przyszłą środę PE przeprowadzi debatę, której powodem ma być projekt ustawy, przewidujący bezwzględny zakaz przerywania ciąży i odpowiedzialność karną dla każdego, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, również dla matki!
KOD łączy, nie dzieli! Łączy kobiety i mężczyzn w walce o prawa człowieka!
Ustawa „Stop Aborcji” nie dotyczy tylko kobiet. I nawet jeśli nie dotyczy Ciebie, bo jako mężczyzna nie zajdziesz w ciążę, to zaostrzenie prawa może dotknąć kogoś Ci bliskiego!
KOD wspiera kobiety w walce z tym nieludzkim prawem!
Pomaga organizować protesty w rożnych miejscach w Polsce, głośno wypowiada się przeciw wprowadzeniu ustawy „Stop Aborcji”.
W KOD-zie działają wolontariuszki, które 3.10 przyłączą się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, strajkować będą nasze adminki, redaktorki fanpejdży, redaktorki stron www, organizatorki spotkań.
Z dumą mogę ogłosić, że KOD PRZYŁĄCZA SIĘ DO STRAJKU KOBIET!