Protest w Opolu. Pamiętajcie, nie jesteście same! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25241
post-template-default,single,single-post,postid-25241,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Protest w Opolu. Pamiętajcie, nie jesteście same!

Na marszu pojawiło się kilkaset osób — głównie młodzieży, jednak z mocnym wsparciem starszego pokolenia. We wtorek 9.11.2021 w Opolu sympatycy i członkowie KOD demonstrowali przeciwko przepisom aborcyjnym skazującym kobiety na śmierć. Wtorkowy protest relacjonuje Małgorzata Besz – Janicka, szefowa opolskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy razem maszerować! Dzisiaj widziałam oczy wielu młodych dziewczyn i kobiet, które tłumnie przyszły na dzisiejszą manifestację. Kobiet, które mają prawo do szczęścia, miłości, macierzyństwa i życia bez strachu we własnym kraju. Mają prawo do ciąży wtedy, kiedy są na to gotowe i do bezpieczeństwa własnego i własnego dziecka. Do opieki medycznej, działającej bez presji prokuratora nad sobą, lecz wyłącznie według najnowszych osiągnięć medycyny. Po prostu mają prawo do normalności. One i ich partnerzy, mężowie i rodziny.
W Polsce to prawo odebrano Izie z Pszczyny i wielu innym kobietom, których imion i nazwisk nie znamy. Dlatego zróbmy wszystko, aby już ani jedna więcej nie stała się ofiarą chorej ideologii władzy i nieludzkiego prawa.
Pamiętajcie, nie jesteście same! Razem wyjdziemy z tej opresji i z tego mroku. Solidarność ma sens, protest ma sens, nieustanna presja ma sens. One powoli, ale nieodwołalnie zmieniają społeczną świadomość. To jest Wasz kraj, dla Was tu dzisiaj byliśmy i z Wami tę rzeczywistość odmienimy.
Serdeczne podziękowania dla organizatorów — Młodzi Razem Opolskie, oraz wszystkich uczestniczek i uczestników! Cieszę się, że mogłam być dzisiaj z Wami.️”

Zdjęcia: Barbara Skórzewska