Protest przeciwko nominacji Chazana - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16302
post-template-default,single,single-post,postid-16302,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Protest przeciwko nominacji Chazana

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji protestuje przeciwko skandalicznej nominacji Bogdana Chazana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa.
Ten kontrowersyjny lekarz został mianowany przez wojewodę świętokrzyską Agatę Wojtyszek, mimo wcześniejszych protestów społeczności lokalnej.
Bogdan Chazan jest krytykowany za głoszone poglądy, m.in. sprzeciwianie się przerywaniu ciąży w przypadku nieodwracalnej wady płodu, sprzeciwianie się finansowaniu in vitro ze środków publicznych, niepoparte naukowo twierdzenie, że osoby o poglądach lewicowych mają częściej problemy z zajściem w ciążę. W swoich wypowiedziach Bogdan Chazan gardzi obowiązującymi przepisami, które dopuszczają legalną aborcję.
Taka nominacja obraża świętokrzyskie kobiety, jest wyrazem pogardy dla praw i poglądów znacznej części naszego społeczeństwa. Obawiamy się, że wpłynie ona na pogorszenie opieki zdrowotnej nad kobietami i noworodkami w naszym regionie.
Źródło: KOD Świętokrzyskie