Protest antywojenny w barwach Ukrainy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26325
post-template-default,single,single-post,postid-26325,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Protest antywojenny w barwach Ukrainy

Kielecki Rynek wypełnił się protestującymi przeciwko atakowi Rosji na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi dostali wyrazy wsparcia podczas demonstracji „Solidarni z Ukrainą”.

W czwartek 24.02.2022 r. na zwołanej w ciągu kilku godzin spontanicznej demonstracji „Solidarni z Ukrainą” stawiło się około 300 osób. Prowadząca Katarzyna Siwiec podkreśliła, że jest to zgromadzenie ponad podziałami, bez znaków partyjnych. I tak było — w żadnym przemówieniu nie było akcentów politycznych, nawet nie wymieniano organizacji, do których należeli przemawiający. Niewielka grupa z flagami jednej z partii szybko je pochowała.
Zgromadzeni mieli ze sobą ukraińskie flagi, plakaty malowane w ukraińskie niebiesko-żółte barwy, niektórzy ubrali się w takich kolorach. Demonstracja rozpoczęła się od hymnów Polski i Ukrainy, a zakończyła hymnem Unii Europejskiej.
Współorganizatorem protestu był świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji.

Relacja w „Gazecie Wyborczej”

Relacja w „Echu Dnia”