"Prawda i pamięć. Pomorzanie w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12272
post-template-default,single,single-post,postid-12272,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

"Prawda i pamięć. Pomorzanie w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej"

„Prawda i pamięć. Pomorzanie w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej” tak zatytułowane wydarzenie odbędzie się w Gdańsku, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, o godzinie 20.00 na Placu Solidarności.
Zamierzeniem organizatorów jest oddanie hołdu ofiarom w atmosferze spokoju i zadumy, tak jak to jest przyjęte w polskiej tradycji.
„Zapraszamy mieszkańców Pomorza, którzy pamiętają i chcą godnie, w spokoju, uczcić pamięć pasażerów prezydenckiego samolotu, który 7 lat temu udawał się na obchody rocznicy Zbrodni katyńskiej. – mówi Dariusz Chabior z Komitetu Obrony Demokracji – Nie chcemy, aby to wydarzenie było w jakikolwiek sposób kojarzone z bieżącą polityką, chcemy uszanować uczucia wszystkich, którzy czują się połączeni jakimikolwiek więzami z tragicznymi ofiarami tamtego lotu. Za właściwą oprawę, która nada odpowiednią rangę wydarzeniu, uznaliśmy jedno z najważniejszych miejsc w nowożytnej historii Polski, gdański Pomnik Poległych Stoczniowców 1970. To miejsce naznaczone cierpieniem, ale także miejsce, które dawało zawsze nadzieję. Tutaj czcimy pamięć zmarłych, w tym miejscu także czerpiemy siłę i nadzieję na przyszłość. ”
Organizatorami wydarzenia są osoby związane z KOD Pomorze, oraz ze środowiskiem dawnej opozycji, partiami i organizacjami społecznymi. Listę ofiar tragicznego lotu odczyta gdański pisarz i historyk Mieczysław Abramowicz. Na zakończenie pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 zostaną złożone indywidualnie przyniesione, gałązki białych róż .
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1673617732934638/