Podsumowanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - Falenty 28-29.10.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31823
post-template-default,single,single-post,postid-31823,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Podsumowanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów – Falenty 28-29.10.2023

Spotkanie przedstawicielek i przedstawicieli zarządów regionów oraz koordynatorek i koordynatorów regionalnych Obywatelskiej Kontroli Wyborów Komitetu Obrony Demokracji odbyło się 28-29.10.2023 w podwarszawskich Falentach. Uczestnicy podsumowali zarówno projekt OKW, jak i wyniki wyborów.

Przeprowadziliśmy największą w Polsce akcję kontroli wyborów. Pozyskaliśmy 27 tys. osób chętnych do obserwacji wyborów w całej Polsce i zagranicą. Obserwatorki i obserwatorzy społeczni oraz mężowie zaufania i członkowie komisji reprezentujący siły prodemokratyczne znaleźli się we wszystkich komisjach wyborczych.

Przeprowadziliśmy skierowaną do młodych osób kampanię medialną „Wybory bez picu”, która pełniła jednocześnie rolę profrekwencyjną i mobilizującą do włączenia się w działalność społeczną. W kampanię zaangażowały się wybitne polskie aktorki i aktorzy, artyści, dziennikarze, liderzy opinii m.in.: Maciej Stuhr, Agata Buzek, Karolina Gruszka, Jacek Braciak, Krzysztof Zalewski, Jan Peszek, Andrzej Chyra, Tomasz Piątek, Krzysztof Materna, Robert Makłowicz, Kazimierz Sowa, Jarosław Kurski.

JAKO PIERWSI ZNALIŚMY NAJDOKŁADNIEKSZE WYNIKI WYBORÓW!
24 godziny przed oficjalnymi wynikami podanymi przez PKW podaliśmy wyniki wyborów na podstawie danych zgromadzonych od obserwatorów. Nasza prognoza była dokładniejsza niż wyniki late pool.

Teraz przygotowujemy się do kolejnej akcji kontroli wyborów – samorządowych, które odbędą się wiosną 2024 r., a raport z naszych dotychczasowych prac będzie dostępny już wkrótce.

 

 

 

fot. Elżbieta Wieczorek