PiKOD w Toruniu - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12291
post-template-default,single,single-post,postid-12291,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

PiKOD w Toruniu

Stawianie punktów informacyjnych to jedna z ważnych akcji. 7 kwietnia o godzinie 17 toruńska grupa postawiła kolejny. Tym razem w miejscu atrakcyjnym dla mieszkańców osiedla Koniuchy, przy pasażu handlowym „Piotr i Paweł”.
Co prawda pogoda nie zachęcała do spacerów, ale nie zabrakło rozmówców i przechodniów. Miłe słowa, miłe rozmowy, miłe wrażenia i komentarze dodały nam „skrzydeł”, wielu miało okazję wyrazić swoje spostrzeżenia, swoje opinie na temat obecnie stosowanej polityki w naszym państwie, kilka osób zapisało się do grona sympatyków KOD i wyraziło chęć otrzymywania informacji o naszej działalności i organizowanych wydarzeniach. Miłym, być może drobnym i wydawałoby się mało ważnym akcentem był fakt, gdy klient ustąpił w sklepie (tuż obok) naszej koleżance miejsce w kolejce do kasy…., gdy zobaczył przypinkę KOD-u, powiedział przy tym: „pani się to należy”. Czy się należy, tego nie wie ani ona, ani my wszyscy, którzy staramy się organizować wydarzenia, działać w KOD-zie, chociaż jesteśmy przekonani, że – jak mówi nasz kolega – „Jeśli tylko jedną osobę uda się odtruć, to jest to gra warta świeczki”.
Wizyta PIKOD-u była nastawiona szczególnie na rozpowszechnienie KOD-owych gazetek (naszych, a także tych z Gdańska i Wrocławia). Rozdawaliśmy ulotki związane z konstytucją, a także z obroną samorządów. Dzieci towarzyszące rodzicom otrzymały baloniki, kolorowe chorągiewki i częstowały się cukierkami.
Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla spotkaliśmy się z różnymi opiniami na temat dzisiejszych nastrojów i poglądów politycznych. Kilku osobom podoba się jednak prowadzenie obecnej polityki edukacyjnej i socjalnej lecz w dużej części wyrazili oburzenie na temat strategii działania i naszej przyszłości w Unii Europejskiej. W przeważającej części spotkaliśmy się z wyrazami wsparcia dla naszych – KOD-owych działań, dlatego podbudowani miłą atmosferą będziemy kontynuować podobne spotkania.
Kolejne planujemy na Rubinkowie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
Autorka: Danuta Stępkowska
Link do zdjęć: PiKOD Toruń osiedle Koniuchy 7 kwietnia 2017