PIKOD & OKW w Gdańsku - 27.08.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27643
post-template-default,single,single-post,postid-27643,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

PIKOD & OKW w Gdańsku – 27.08.2022

W sobotę 27 sierpnia 2022 w ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów oraz PIKOD stanęliśmy w Gdańsku, w centralnym punkcie miasta przy Fontannie Neptuna.

To był nasz szósty PIKOD. Tradycyjnie, osobom zainteresowanym praworządnością w Polsce, rozdawaliśmy Konstytucję oraz ulotki dotyczące OKW. Zainteresowaniem cieszyły się torby malowane na miejscu z proekologicznymi i proobywatelskimi hasłami. Nasze stoisko odwiedził i był z nami przez jakiś czas przedstawiciel PSL #PawełCywiński.
Odbyliśmy wiele budujących, ale i czasami trudnych rozmów. Bardzo pozytywnie nastawiona do nas i tego co robimy, była rodzina z Lublina, zwiedzająca Gdańsk, która weszła w posiadanie torby z napisem KONSTYTUCJA i Lubię las.
Dzień nie należał do najłatwiejszych, bo trzydziestostopniowy upał dawał się nam we znaki. Tylko woda nas ratowała. Nasze pragnienie zaspokoiła też młoda dziewczyna, kelnerka z pobliskiej kawiarni, która wcześniej, na moment wyrwała się z pracy, aby z nami porozmawiać i zapytać o możliwość kontaktu z KOD-em, a później, przyniosła nam dzbanek wspaniałego orzeźwiającego napoju. To była wisienka na torcie dzisiejszego wydarzenia.
Dzisiejszy PIKOD należy do udanych, chociaż większe zainteresowanie zabrał nam trochę międzynarodowy zlot żaglowców Baltic Sail 2022, który w ten weekend odbywa się w Gdańsku.

 

#OKW
#PIKOD
#KomitetObronyDemokracji
#KODPomorze
#KOD