PIKOD i OKW - Kartuzy 05.08.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31213
post-template-default,single,single-post,postid-31213,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

PIKOD i OKW – Kartuzy 05.08.2023

W sobotę 5 sierpnia 2023 wyruszyliśmy z naszym zaKODowanym namiotem do Kartuz, aby promować Obywatelską Kontrolę Wyborów.
Naszym celem jest przekonać jak najwięcej osób, by wzięły udział w tym wyjątkowym akcie demokratycznym jakim jest udział w wyborach i nadzór nad poprawnym ich przebiegiem. Nie chcemy tylko oddać głosu – chcemy również czuwać nad całym procesem, aby żadna próba fałszowania wyników nie przeszła niezauważona. Dzięki Obywatelskiej Kontroli Wyborów będziemy mogli śledzić przebieg głosowania, monitorować lokale wyborcze i przekazywać informacje o wynikach do centrali. To oznacza, że zobaczymy wstępne wyniki wyborów niemal natychmiast po zamknięciu lokali wyborczych.
Rozdawaliśmy ulotki zachęcające mieszkańców/ki do zapisywania się na obserwatorów/rki OKW, oraz prowadziliśmy z nimi rozmowy, odpowiadaliśmy na ich pytania i wątpliwości związane z wyborami i ich kontrolą. Zauważyliśmy, że wciąż istnieje potrzeba edukacji i informowania społeczeństwa o ich prawach wyborczych, znaczeniu uczestnictwa w procesie wyborczym, oraz prowadzonej przez KOD i wszystkie organizacje i partie prodemokratyczne akcji kontroli wyborów.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.