Piknik Europejski "Zjednoczeni w różnorodności" - Gdańsk 01.05.2024 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
33220
post-template-default,single,single-post,postid-33220,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Piknik Europejski „Zjednoczeni w różnorodności” – Gdańsk 01.05.2024

Piknik Europejski – „Zjednoczeni w różnorodności” był częścią dużego wydarzenia organizowanego przez miasto Gdańsk z okazji 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
W ustawionych namiotach na Placu Węglowym, różne organizacje Gdańska przygotowały prezentację jednego z państw należących do UE. Pomorski region Komitetu Obrony Demokracji był gospodarzem dwóch namiotów.
Jeden reprezentował Danię. Wybór nie był przypadkowy, gdyż nasz kolega Damian Schwimmer-Nawarecki doskonale znający ten kraj, mógł służyć radą i pomysłem ciekawej prezentacji Danii. Wystrój namiotu duńskimi proporczykami, duńską flagą, wielką mapą Danii, a nawet portretem Króla Danii Fryderyka X i jego żony Królowej Mary, wspaniale prezentował ten kraj. Odwiedzających częstowaliśmy duńskimi przysmakami, a nawet tradycyjnymi potrawami, zdobionymi duńskimi pikerami- kotlecikami zwanymi frikadelkami i żółtym serem czy duńskimi ciasteczkami. Przy tym namiocie był również zorganizowany quiz wiedzy o Danii, z nagrodami dla zwycięzców.
Drugi namiot, był miejscem gdzie malowaliśmy koszulki i torby umieszczając na nich unijne symbole i napisy oraz rozdawaliśmy najróżniejsze gadżety związane z UE. Obydwa namioty cieszyły się ogromnym powodzeniem. Chętnych degustowania duńskich przysmaków, jak również zainteresowanych posiadaniem koszulki czy torby, nie brakowało. Tłum osób nie odstępował naszych namiotów, wszyscy byli zainteresowani, tym co proponowaliśmy. Nawet ktoś „pożyczył” z naszego stojaka na flagi, flagę Polski i UE.
Na scenie wydarzenia, po przemówieniach włodarzy miasta, odbywały się najróżniejsze zabawy i skecze. W południe, po obu stronach sceny organizatorzy rozwinęli, pomorskie KOD-owe, wielkie flagi Unii Europejskiej i Polski i został odśpiewany hymn Polski i UE „Oda do radości”.
To był wspaniały słoneczny dzień wspólnego świętowania, tej ważnej, dwudziestej rocznicy przynależności Polski w Unii Europejskiej!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.