Pikieta w Poznaniu. Stop zmianom w wymiarze sprawiedliwości. - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12406
post-template-default,single,single-post,postid-12406,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pikieta w Poznaniu. Stop zmianom w wymiarze sprawiedliwości.

W czwartek 20.04.2017 r. w samo południe także sędziowie w Poznaniu i w Wielkopolsce przerwali pracę, aby uczestniczyć w zebraniach zorganizowanych przez samorząd sędziowski i jednocześnie zaprotestować przeciwko sprzecznym z konstytucją zmianom w wymiarze sprawiedliwości planowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Akcja zorganizowana przez sędziów zyskała oczywiście aktywne poparcie ze strony wielkopolskiego KOD. Przed Sądem Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda na alejach Marcinkowskiego, w samym centrum Poznania, tuż po godzinie 12.00 pojawiła się nasza pikieta. Uczestnicy zgromadzenia jednoznacznie wyrazili swój stanowczy sprzeciw przeciwko naruszaniu konstytucyjnej niezależności władzy sądowniczej oraz planom podporządkowania sądów i sędziów władzy ministra sprawiedliwości.