Pikieta KOD przed Sejmem 10.02.2016 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4259
post-template-default,single,single-post,postid-4259,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pikieta KOD przed Sejmem 10.02.2016

Pikieta KOD przed Sejmem 10.02.2016

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się zmianami w Konstytucji autorstwa klubu KUKIZ’15 i PiS. Zmiany dotyczą Trybunału Konstytucyjnego. Po ich wejściu w życie obecny Trybunał zostałby rozwiązany po 60 dniach. Sejm wybrałby nowych 18-stu sędziów, a Prezesa mianowałby Prezydent.
Rządząca większość nie szuka rozwiązania patowej sytuacji jaką sama stworzyła wokół Trybunału. Ona po prostu Trybunał zawłaszcza pozbywając się obecnego składu z prezesem Rzeplińskim w pierwszej kolejności. Wprawdzie  wnioskodawcy teoretycznie nie mają większości wymaganej do uchwalenia zmian, ale protestować trzeba nawet przeciw takim pomysłom, które nie mają nic wspólnego z państwem prawa.
Dlatego KODerki i KODerzy muszą być pod Sejmem. Zwłaszcza, że w tym czasie przyjeżdża do Polski Komisja Wenecka sprawdzić jak to jest z przestrzeganiem demokratycznych podstaw państwa. MSZ odmawia opozycji możliwości spotkania z Komisją, twierdząc, że plan wizyty – który zresztą MSZ układał – jest zbyt napięty.
Niech więc Komisja Wenecka zobaczy, że w obronie demokracji i Konstytucji Polacy wychodzą na ulicę. Do zobaczenia w środę w godzinach 14:00-18:00 przed Sejmem.
Pikieta KOD pod Sejmem 10.02.2016