Pierwsze 500 pocztówek obywatelskich powędrowało do społeczeństwa - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15309
post-template-default,single,single-post,postid-15309,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pierwsze 500 pocztówek obywatelskich powędrowało do społeczeństwa

Przed kilkoma dniami zainicjowaliśmy akcję wysyłania pocztówek solidaryzujących się z sędziami RP. Odzew Opolan był na tyle znaczny, że postanowiliśmy wydrukować i rozdać więcej takich pocztówek. W dniu dzisiejszym w niecałe dwie godziny rozdaliśmy na ulicach Opola około 300 takich pocztówek. Zdecydowana większość osób przyjmowała je z aprobatą. Około 100 takich pocztówek rozdamy dzisiaj w Brzegu, gdzie pod tamtejszym Sądem Rejonowym od kilku dni mieszkańcy gromadzą się spontanicznie. Pocztówki będziemy rozdawać także pod Sądem Okręgowym w Opolu w dniu dzisiejszym (wtorek) o godz. 19.00, a także w środę o godz. 19.00. W tej chwili trwa ich dodruk. Łącznie, w dniu dzisiejszym rozejdzie się około 500 takich kartek wyrażających solidarność społeczeństwa polskiego z sędziami RP. Na jutro (środa) planujemy dodruk kilkuset kolejnych egzemplarzy w związku z dużym zainteresowaniem tą formą wyrażenia wsparcia dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Nie każdy ma obiektywną możliwość, by spacerować. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem wydaje się rewelacyjny pomysł, na jaki wpadła jedna z naszych działaczek: „Każdy może wysłać kartkę. Kartki pocztowe adresujemy na Prezesa Sądu.” Niech każda i każdy sędzia w Polsce wiedzą, że z nimi jesteśmy. Że o nich myślimy. Że pamiętamy. Bo wkrótce to od nich będziemy oczekiwać odwagi. Oni przecież muszą skądś czerpać siłę. To jest nasza siła bezsilnych.
Pobierz elektroniczną wersję pocztówki >>>
Wolne Sądy to Wolna Polska
Opole, Plac Daszyńskiego

12.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>
13.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>

Nysa, Plac Kościelny 5
13.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>


Źródło: KOD Opolskie