Komitet Obrony Demokracji

ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa

NIP: 5252649748
KRS 0000604562

tel: 729 052 000
mail: [email protected]
NEWSLETTER
[sibwp_form id=2]

Oświadczenie ZG KOD - KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15898
post-template-default,single,single-post,postid-15898,single-format-standard,eltd-cpt-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Oświadczenie ZG KOD

Dziś w Polsce dochodzi do kompletnego demontażu niezależnego sądownictwa, na naszych oczach likwidowana jest KRS.
Amerykański rząd nakłada sankcje na Polskie władze.
IPN utajnia akta dotyczące Solidarności Walczącej, a być może Premiera Rządu Polskiego i właśnie na tym skupiona jest dziś nasza uwaga.

Razem z ponad 9 tysiącami aktywistów w Polsce przygotowujemy się, poza bieżącymi działaniami, do Ogólnopolskiej akcji Obywatelskiej Kontroli Wyborów. To ważny projekt szczególnie w kontekście dzisiejszych zmian w KRS.
Planujemy również inne, skoordynowane działania na następne sześć miesięcy, o których niebawem powiadomimy również media.
W najbliższych dniach skupiamy się na wydarzeniach poświęconych rocznicy marca 68.
To są ważne tematy, którymi zajmuje się obecnie Komitet Obrony Demokracji.
Zarzuty dla Mateusza Kijowskiego nie dotyczą dziś naszej organizacji. Mateusz Kijowski od miesięcy nie jest członkiem KOD-u, a wszystkie jego działania, zarówno minione jak i obecne są wyłącznie jego osobistą odpowiedzialnością.
W związku z powyższym nie mamy na ten temat nic wiecej do dodania, a sprawę pozostawimy do rozstrzygania właściwej instytucji, jaką w tym wypadku jest sąd.
Zarząd Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji