Oświadczenie w sprawie apelu intelektualistów Ukrainy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11035
post-template-default,single,single-post,postid-11035,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie w sprawie apelu intelektualistów Ukrainy

Komitet Obrony Demokracji

Warszawa, 9 czerwca 2016 r.

Oświadczenie

Z radością i nadzieją przyjmujemy list grupy ukraińskich polityków, duchownych i intelektualistów skierowany do polskich władz i społeczeństwa z intencją pojednania i wzajemnego przebaczenia. Dziękujemy za ten piękny, przyjacielski gest naszych sąsiadów.
Oby nigdy więcej żadna ideologia ani mowa nienawiści nie podzieliły nas! Oby we wzajemnych relacjach kierowało nami poczucie wspólnoty europejskich narodów oraz uniwersalne cnoty miłosierdzia miłości bliźniego.
Każdy z nas w miarę swoich możliwości powinien działać na rzecz pojednania narodów i społeczeństw. Mamy wielką nadzieję że list ten, odnoszący się do tragicznych wydarzeń historycznych, może stać się impulsem do podobnych inicjatyw także wśród narodów i państw pozostających aktualnie w stanie konfliktu.
Narodowi ukraińskiemu życzymy stabilizacji, spokoju i niezakłóconego rozwoju.
 

Grupa Ekspertów Projektu KOD „Przestrzeń Wolności. Czyli jakiej Polski chcemy?”

Zarząd Główny KOD