Opole - Wiec Poparcia Marszu Miliona Serc - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31647
post-template-default,single,single-post,postid-31647,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Opole – Wiec Poparcia Marszu Miliona Serc

1 października 2023 w samo południe na opolskim Placu Wolności!

Relacja Małgorzaty Besz – Janickiej:

Obywatelskie Opole wsparło dzisiaj #MarszMilionaSerc! 🤍❤

Dziękuję, że mogłam być z Wami, że wspólnie przeżyliśmy to wielkie, wspólnotowe wydarzenie. Dziękuję, że mogłam poczuć mocne bicie Waszych gorących, demokratycznych serc.

To jeden z tych dni, gdy dzieje się historia, cudowna zapowiedź zwycięstwa szczęśliwej i wolnej Polski! 🇵🇱

Miałam niezwykły honor i przyjemność poprowadzić to wydarzenie i gościć na scenie niezwykłych ludzi!

Głos zabierali: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, Stanisław Jałowiecki, jeden z Bohaterów opozycji antykomunistycznej, działacz dawnej Solidarności, pierwszy marszałek woj. opolskiego w wolnej Polsce, Anna Tabisz, prof. UO, radna opolska, inicjatorka Rady Kobiet, Janusz Wójcik, działacz opozycji w PRL, Solidarność, Szef Obywatelskiego Komitetu Obrony Opolszczyzny, Jolanta Jasińska-Mrukot, ikona opolskiego niezależnego dziennikarstwa i reportażu, dziennikarka niezależnej gazety „O!polska”, a także wspaniali młodzi ludzie z Tęczowe Opole i Młoda Lewica – Opolskie.

Przemówili również politycy demokratycznej opozycji – Piotr Woźniak (Lewica, Pakt Senacki), Marcin Oszańca (PSL, Trzecia Droga), Michal Kalinowski (Nowa Lewica Opolskie) i Adam Gomoła (PL2050, Trzecia Droga)
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej, wszyscy maszerujący w Warszawie, przekazali list do odczytania zgromadzonym Opolankom i Opolanom.
Dziękuję Fundacja im. Romana Kirsteina za organizację, moim koleżankom i kolegom z Komitet Obrony Demokracji region opolski za pomoc i zaangażowanie, wspaniałym Gościom za mądre i ważne słowa, Opolankom i Opolanom za serce, nadzieję i wiarę w zwycięstwo!

Przed nami jeszcze ostatnia prosta, ostatnie 14 dni, w których bardzo wiele od NAS zależy. Każda / każdy z nas może zrobić COŚ, może w ten lub inny sposób się zaangażować. Dzisiaj, gdy dzieje się historia, pójście na wybory to wielki obywatelski obowiązek, od którego nic i nikt nie może nas zwolnić.

Ale dzisiaj nie wystarczy pójść na wybory. Trzeba zrobić więcej. Możemy przekonywać niezdecydowanych i obojętnych, znajomych , rodzinę, przyjaciół. Możemy roznosić czy rozwozić ulotki i plakaty. Możemy dołączyć do Obywatelskiej Kontroli Wyborów i pilnować w komisjach, aby nas nie oszukano. Zapraszamy do pomocy przy naszych obywatelskich, wyborczych namiotach, które będą stały tu, na placu Wolności i w innych miejscach przez najbliższe 2 tygodnie.

Jeszcze tylko ta ostatnia prosta, jeszcze tylko kilkanaście dni naszej wielkiej obywatelskiej mobilizacji i aktywności. Już za chwilę, jeśli tylko wytrwamy, zaczniemy wspólnie zmieniać Polskę na lepsze.
Zwyciężymy i znowu odetchniemy WOLNOŚCIĄ!

Zdjęcia: Honorata Lukawska, Barbara Skórzewska, Jolanta Jasińska – Mrukot, 24Opole, Daria Strąk – Czas na Opole.