O Profesorze pamięć żywa - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12449
post-template-default,single,single-post,postid-12449,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

O Profesorze pamięć żywa

Władysław Bartoszewski zmarł 2 lata temu. Kilka dni temu spotkaliśmy się przy jego grobie z okazji kolejnej smutnej rocznicy.
Pamiętaliśmy i pamiętać będziemy o naszym patronie. Dla nas koderów był szczególnie bliski. Dlatego członkowie Komitetu Obrony Demokracji postanowili opiekować się stale jego grobem na warszawskich Powązkach. Grupa po grupie przejmuje dyżur. Do naszych obowiązków należy: uprzątnięcia pomnika, zapalenie lampek i położenia świeżych kwiatów. Tak było też kilka dni temu w dniu rocznicy jego śmierci (zmarł 24 kwietnia 2015). Było nas tym razem więcej. Zawsze ostatnim punktem wizyty są dyskusje nad jego grobem o tym, gdzie bylibyśmy, gdyby jeszcze żył, co mu zawdzięczamy jako Polacy, jak trudno w życiu publicznym, ale też prywatnym „być przyzwoitym”, i co zrobić, aby KOD zasługiwał na takiego patrona. Zawsze są to rozmowy głębokie, żywe, czasem dowcipne, ale nic dziwnego – taki był człowiek, którego pamięć czcimy.
AD