O nas - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
2
page-template-default,page,page-id-2,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

O nas

Komitet Obrony Demokracji został stworzony, by walczyć z łamaniem prawa przez rządzących w naszym kraju, by przypomnieć wszystkim obywatelom, że mieszkamy w państwie demokratycznym i że demokracji powinniśmy ze wszystkich sił bronić. Chcemy żyć w społeczeństwie neutralnym światopoglądowo, przeciwdziałać łamaniu zasad praworządności, nadużyciom władz, przekraczaniu przez nią swoich uprawnień oraz kompetencji.

Naszym celem jest propagowanie postaw sprzyjających rozwojowi demokratycznego państwa prawa. Chcemy upowszechniać i chronić wolności i prawa człowieka oraz swobody obywatelskie, działać na rzecz popularyzacji wiedzę o demokratycznym ustroju państwa prawa, a także budować społeczeństwo obywatelskie.

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO?

18 listopada 2015 r. Krzysztof Łoziński opublikował artykuł, w którym postawił tezę, iż wobec zjawisk występujących w życiu publicznym po wyborach parlamentarnych i przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, należy powołać Komitet Obrony Demokracji. Dzień po tej publikacji Mateusz Kijowski założył na Facebook’u grupę o tej nazwie. Widząc duży odzew (w ciągu 3 dni do grupy zapisało się 30 tys. użytkowników) grupa założycielska postanowiła podjąć rozmowy na temat stworzenia ruchu społecznego. W tym samym czasie powstała strona internetowa Komitetu, a na niej opublikowano manifest zapraszający do współdziałania wszystkich, dla których ważna jest demokracja.

Działamy dzięki Tobie. Każdy pełnoletni obywatel może zostać członkiem Stowarzyszenia, a darowizny, które możecie wpłacać, pozwalają nam realizować określone w statucie cele.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁDZIAŁANIA WSZYSTKICH, DLA KTÓRYCH WAŻNE SĄ WARTOŚCI DEMOKRATYCZNE – WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DEMOKRACJA.