Nie śpij... - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
8004
post-template-default,single,single-post,postid-8004,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Nie śpij…

Nie śpij...
Mateusz Kijowski

4 czerwca cała wolna Polska obchodzi Święto Wolności. Zaraz, zaraz, czy cała?
Pani Beata Kempa wydała dzisiaj decyzję. Administracja rządowa nie obchodzi święta. Odpracowuje piątek 27 maja. Przypadek? Piotr Wieczorek, koordynator Regionu Mazowsze KOD-u zaproponował, żeby ogłosić 4 czerwca jako „Dzień urlopu na RZądanie”.
W 1989 roku jedno z ważniejszych haseł brzmiało „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Dzisiaj okazuje się, że nadal mogą nas przegłosować… znaczy próbować zmusić do zachowań, których nie akceptujemy. Ale może nie dadzą rady? Umiemy się sprzeciwić tak absurdalnym decyzjom administracyjnym reżimowych funkcjonariuszy?
To ważne pytanie. Nikt nie może nikogo zmuszać do narażania swojej pozycji zawodowej, źródła swojego i rodziny utrzymania. Ale może ktoś chciałby jednak być z KOD-em w ten ważny dzień? Świętować Wolność?
Jest dobra wiadomość. Świętować będziemy długo. Na pewno nie skończymy przed końcem pracy w godzinach urzędowania. Czy pani Beata Kempa ogłosi teraz, że administracja rządowa pracuje 4 czerwca do 22:00? A może do 24:00?