Nie chcemy faszyzmu w Kielcach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14938
post-template-default,single,single-post,postid-14938,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Nie chcemy faszyzmu w Kielcach

Protestujemy przeciwko udostępnianiu murów państwowej uczelni dla skrajnie radykalnych polityków. Protestujemy przeciwko dofinansowaniu z publicznych środków organizacji, która skrajny radykalizm popiera i promuje. Tak rodzi się faszyzm. Nie chcemy tego w Kielcach!
Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji z wielkim zaniepokojeniem przyjmuje organizację w państwowej uczelni, jaką jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego, konferencji, w której biorą udział wyłącznie przedstawiciele skrajnie prawicowych ugrupowań politycznych. A takim wydarzeniem była zorganizowana 22.11.2017 r. przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach konferencja „Radykalny islam – zagrożenie dla cywilizacji łacińskiej”. Odbyła się ona w UJK.
Zaznaczamy, że w konferencji nie wziął udziału ani jeden dyskutant reprezentujący stanowisko odmienne od skrajnie prawicowego. Taka organizacja konferencji nie ma nic wspólnego z debatą naukową, ma za to wiele cech totalitarnej indoktrynacji. Nie powinna ona mieć miejsca w murach uczelni demokratycznego państwa.
Kim byli zaproszeni na to wydarzenie goście? Poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki znany jest z wypowiedzi kwestionujących demokratyczne osiągnięcia naszego państwa. Mówił on m.in. „Nie będzie żadnego okrągłego stołu, nie będzie porozumienia i nie będzie grubej kreski. Chcemy zbudować siłę, której lewaki, liberałowie, pedały się boją. Chcemy zbudować polską narodową siłę”.
Przy innej okazji poseł Winnicki wprost nawoływał do odwetu i zmiany ustroju Polski: „Odzyskamy Polskę. A wiecie, co trzeba zrobić, żeby ją odzyskać? Trzeba obalić republikę Okrągłego Stołu! Obalić system! I obiecuję wam, że nowego Okrągłego Stołu już nie będzie. Budujemy siłę, której tak bardzo boją się lewaki i pedały. Nie będzie grubej kreski. Nie będzie porozumienia. Wszyscy zapłacą za te 20 lat!”
Z kolei Stefan Kotre jest deputowanym do Bundestagu z partii Alternatywa dla Niemiec. Jego szef, wiceprzewodniczący AfD Alexander Gauland zasłynął stwierdzeniem, że jest dumny z osiągnięć Wehrmachtu podczas II wojny światowej!
Stanowczo protestujemy również przeciwko dofinansowaniu takiej skrajnej działalności z pieniędzy polskich podatników, a tak się dzieje w przypadku Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.
Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji