Nasz komitet obrony przed wirusem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21354
post-template-default,single,single-post,postid-21354,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Nasz komitet obrony przed wirusem

Kolejna partia przyłbic medycznych wykonanych w domu szefowej świętokrzyskiego KOD powędrowała w piątek 17 kwietnia do szpitala. Zbiórkę środków zorganizowali i sfinansowali członkowie i sympatycy KOD.

Szefowa świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec zwykle wyładowuje swoją energię na pikietach i demonstracjach w obronie demokracji, ale w czasie epidemii postanowiła inaczej wykorzystać swoją aktywność. Wspólnie z mężem Piotrem zainstalowali w swoim podkieleckim domu cztery drukarki 3D użyczone z projektu „Kwalifikacja + staż = nowe możliwości”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Drukarki pracują nieprzerwanie od dwóch tygodni, do piątku wyprodukowały już 150 przyłbic ochronnych dla świętokrzyskich medyków. W piątek Monika przekazała kolejną partię 50 przyłbic do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na oddziały:

  • Klinika Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa – 20 szt.
  • Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 10 szt.
  • Świętokrzyskie Centrum Kardiologii – 20 szt.

Przyłbice dla medyków odebrała rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Środki na produkcję przyłbic zostały zebrane w ramach zrzutki „Pomoc dla świętokrzyskich szpitali w zw. z epidemią koronawirusa”, którą koordynowała członkini zarządu świętokrzyskiego KOD Jolanta Opozda. W akcję włączyli się też nasi niezawodni koderzy Małgorzata Tomicka i Maciej Rzepka oraz wielu innych członków i sympatyków KOD. Szyją oni również maseczki chroniące drogi oddechowe.

Do tej pory dary trafiły do szpitali: SOR Kielecki Szpital św. Aleksandra ul. Kościuszki, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.
Uwaga — drukarki cały czas pracują!