Należała nam się ta chwila podmiotowości [debata KOD i Koalicji] - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18977
post-template-default,single,single-post,postid-18977,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Należała nam się ta chwila podmiotowości [debata KOD i Koalicji]

Czasami słowa podchodzą do gardła i dławią i odbierają oddech, i jedyne lekarstwo na łyk świeżego powietrza to pozbyć się ich, wyrzucić tam gdzie ich miejsce – skąd przyszły. To był jeden z głównych powodów dla zorganizowania wczorajszej DEBATY. Nie jedyny, ale bardzo znaczący! Od dawna wyczuwam „oddech sali” i mam przekonanie, że nowe siły potrzebują nowego powietrza i pozbycia się ”starego smrodu”.
Mieliśmy prawo wyrzucić z siebie gorycz, żółć, rozczarowania i pretensje. To nam się należało dla politycznego upodmiotowienia, a politykom należało się przyjąć to z pokorą – dla szacunku.
Nie miałem i nie mam złudzeń, że debata radykalnie odmieni świadomość polityków i relacje do nas – to proces, który musi się dziać… Ale nam się należała ta CHWILA PODMIOTOWOŚCI i warta była każdego trudu i za nią Wam serdecznie dziękuję.
Janusz Nagiecki

[…] Chyba będę częściej wpadał do Pabianic. Samo spotkanie pouczające. Nie wyszedłem z niego w szampańskim humorze, ale nie o to chodziło. Jest o czym myśleć.
Jerzy Morka

Więcej na stronie -> http://kod-lodzkie.pl/
Zdjęcia: Michał Stolarski