Na straży wartości konstytucyjnych będziemy stali tak długo, aż zwyciężymy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16829
post-template-default,single,single-post,postid-16829,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Na straży wartości konstytucyjnych będziemy stali tak długo, aż zwyciężymy

Szanowni Państwo,
9 marca 2016 roku rozpoczęliśmy w Warszawie protest pod KPRM żądając publikacji wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
16 marca 2016 roku pod KPRM stanął też licznik, który odliczał kolejne dni bez spełnienia naszych żądań.

Rozpoczął się wtedy trwający do dziś ciągły protest Komitetu Obrony Demokracji i jednocześnie nasza walka o przestrzeganie zapisów Konstytucji.
Konstytucja bowiem w artykule 190 jasno precyzuje, że wyroki Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne i podlegają niezwłocznej publikacji.
Przez 818 dni rządu PiSu nic sobie z zapisów Konstytucji nie robił odmawiając publikacji.
Dzisiaj 5 czerwca 2018 roku, po 818 dniach trwania protestu pod KPRM został opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie K 47/15, którego publikacji odmówiła najpierw premier Beata Szydło, a później premier Mateusz Morawiecki.
Dzień 5 czerwca stanie się dla nas datą historyczną.
818 dni protestu pokazuje, że presja ma sens.
Jesteśmy przy tym w pełni świadomi, że PiS tą publikacją próbuje przekonać, a tym samym oszukać Unię Europejską, iż spełnia postulaty, a dzisiejsza publikacja jest tylko próbą pudrowania rzeczywistości, gdyż dzisiaj te wyroki mają już tylko znaczenie historyczne.
Jednak ciągły, nieprzerwany protest obywatelski stał się jasnym sygnałem dla PiS-u, że społeczeństwo pamięta i nie ustąpi, że będzie stało na straży Konstytucji tak długo, jak będzie trzeba.
I tak długo, jak było trzeba byliśmy pod KPRM.
Tym wszystkim ludziom, którzy trwali w swoim proteście bez względu na koszty, trudne warunki, porę roku i na zmęczenie należy się dziś ogromny szacunek i podziękowania od nas, gdyż zrobili to w imieniu wszystkich Polek i Polaków.
Pokazali przy tym siłę i determinację.
Natomiast PiS po raz kolejny pokazał swoją słabość i śmieszność, a także pogardę dla konstytucyjnych wartości oraz państwa prawa.
5 czerwca to dzień zwycięstwa Demokratek i Demokratów.
Na straży wartości konstytucyjnych będziemy stali tak długo, aż zwyciężymy, a winni łamaniu prawa zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i osądzeni.
#PresjaMaSens
Komitet Obrony Demokracji