Mój list otwarty do Pani premier
Jola Sacewicz
Szanowna Pani Premier,
Pozwolę sobie zaapelować do Pani: Napiszmy odpowiedź do Komisji Weneckiej już teraz. Nie czekajmy na jej opinię. Przecież już wszyscy wiemy, jakie będzie stanowisko strony rządowej w tej sprawie. Po prostu więc napiszmy ten list, gdyż stan zawieszenia bezproduktywnie eskaluje sytuację.
Pozwalam sobie zasugerować, by projekt odpowiedzi oprzeć na czterech filarach:
1. Pierwszy filar: Suwerenność.
W tej części powinniśmy uwypuklić nasze przywiązanie do z trudem odzyskanej suwerenności i niepodległości naszego kraju. Warto zilustrować to czterema istotnymi etapami naszego wybicia się na niepodległość:
- wkładem Żołnierzy Wyklętych w wyzwolenie Europy spod okupacji niemieckiej.
- walką legendarnego Lecha Kaczyńskiego, który stanął na czele ruchu Solidarności i przyczynił się do przywrócenia wolności krajom bloku wschodniego
- powstaniem z kolan polskiego narodu i zwrócenia mu Ojczyzny w ostatnich wyborach
- rekalibracją naszej polityki zjednoczeniowej z Unią Europejską według zasady: „razem finansowo, ale osobno odpowiedzialnościowo”.
2. Drugi filar: Absurd zaleceń prawnych.
W tym punkcie powołajmy się na opinie ekspertów prawa, którzy poddali druzgocącej krytyce projekt opinii Komisji Weneckiej i przytoczmy wypowiedzi prof. Krystyny Pawłowicz, dr Jarosława Kaczyńskiego, dr Andrzeja Dudy, dr Witolda Waszczykowskiego, mgr Beaty Kempy i mgr Zbigniewa Ziobro. Wszyscy oni jednoznacznie wykazali, iż sprawa Trybunału Konstytucyjnego została zamknięta po zastosowaniu działań naprawczych.
Musimy też zaznaczyć, że Komisja w swojej opinii nie odniosła się do zgłaszanego jej przez stronę rządową problemu prezesa Rzeplińskiego i nie wskazała sposóbu usunięcia go ze stanowiska.
3. Filar trzeci: Spisek polityczny
Powinniśmy wskazać wątpliwą proweniencję członków Komisji Weneckiej, którzy przygotowali projekt opinii:
- Michael Frendo, jest honorowym przewodniczący banku na Malcie więc reprezentuje interesy banków, zwalczających rząd PiS za wprowadzenie podatku bankowego
- Sarah H. Cleveland praktykowała u sędziego Louis Falk Oberdorfera, który pracował dla demokraty (czyli lewaka) Roberta Kennedy i reprezentował moralnie wątpliwą postać Jaqueline Kennedy
- Językiem ojczystym Christopha Grabenwartera jest język niemiecki
- Kaarlo Tuori urodził się w Helsinkach, dokładnie w tym samym roku, w którym zawarty został pakt fińsko-sowiecki dający komunistom wpływ na Finlandię, co musiało odcisnąć się na jego sympatiach politycznych
- Jean-Claude Scholsem sam przedstawia się jako kolaborant i rojalista (Membre de l’Académie royale de Belgique, Collaborateur de l’Université)
- Veronika Bilkova, pochodzi z kraju, którego prezydentem był bliski przyjaciel redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”
Rozesłanie projektu opinii w dniu marszu KOD, przeciek projektu do „Gazety Wyborczej” i członkostwo Hanny Suchockiej w Komisji (byłej premier III RP desygnowanej na to stanowisko przez tajnego współpracownika SB o pseudonimie „Bolek”) ostatecznie dyskredytują wiarygodność Komisji, Rady Europy i Stanów Zjednoczonych, które są częścią Komisji.
4. Filar czwarty: Nieznajomość realiów Polski.
Opracowany projekt nie uwzględnia nowej sytuacji ujawnionej w trakcie prac Komisji nad opinią. Odkryty fakt utworzenia III RP przez tajnych współpracowników i komunistyczne służby bezpieczeństwa powoduje konieczność całkowitej eliminacji instytucji państwa III RP – w tym Trybunału Konstytucyjnego – i stworzenia ich od nowa.
Prezes Jarosław Kaczyński proroczo wskazywał, że rząd PiS zwrócił się do Komisji Weneckiej przedwcześnie. Dalekosiężność i przenikliwość oceny Jarosława Kaczyńskiego została potwierdzona, co niniejszym czyni bezzasadnym procedowanie nad wydaniem opinii.
Pani Premier, list zawierający te elementy powinien być niezwłocznie przekazany do Komisji Weneckiej i Rady Europy, co zakończy pochopnie wszczęte kontakty z tymi instytucjami, które zaowocowały licznymi nieporozumieniami i spotęgował wątpliwości wokół korzyści z przynależności Polski do Unii Europejskiej w jej obecnym kształcie.
Pozostaję w nadziei na szybkie wygaszenie sprawy Komisji Weneckiej i skoncentrowanie wysiłków rządu na zażegnaniu kryzysu zapoczątkowanego przez Stany Zjednoczone wysuwające groźby pod adresem Polski za nasze stanowisko wobec opinii Komisji. Nasz list oświadczający, że opinia Komisji Weneckiej jest zbędna walnie przyczyni się do jego rozwiązania.
Tekst pochodzi z portalu naTemat.pl.