Młodzi KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3235
post-template-default,single,single-post,postid-3235,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Młodzi KOD

Młodzi KOD

Sobotnie popołudnie 9 stycznia 2016 r., za oknem pochmurno, zimno i śnieżno. Grupa młodych ludzi przygotowuje ostatnie elementy ekwipunku na manifestację: flagi Polski i Unii Europejskiej, transparent i ulotki. Zbieramy się na Placu Powstańców Warszawy, by wyrazić nasz kategoryczny sprzeciw wobec zmian w mediach publicznych, jakich dokonuje obecna władza. Zbieramy się, aby wyrazić poparcie dla wszystkich kompetentnych dziennikarzy, którzy utracili szansę wykonywania zawodu. Wszystko to z powodu ich poglądów politycznych, odmiennych od tych, które prezentuje rządząca większość. Zbieramy się, ponieważ przede wszystkim zależy nam na Polsce.
W ciągu ostatnich kilku tygodni mnóstwo zwykłych obywateli demonstrowało swoje niezadowolenie z działań rządu, parlamentu i prezydenta. Najpierw 12 grudnia 2015 r., następnie 19 grudnia 2015 r. Przychodziły wielotysięczne rzesze ludzi ale zawsze pozostawał pewien niesmak – brakowało ludzi młodych. Mazowiecka (jak i innych regionów) Młodzieżówka Komitetu Obrony Demokracji powstała w odpowiedzi na te głosy. Manifestacja 9 stycznia 2016 r. jest dopiero początkiem naszej działalności. Pomysł zrodził się na krótko przed tym zgromadzeniem. Pierwsze spotkanie odbyło się 7 stycznia i, ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, brała w nim udział spora liczba zainteresowanych osób. Nic bardziej nie cieszy, jak duża grupa podzielająca naszą troskę o Polskę.
Dla większości z nas, członkostwo w tego typu obywatelskiej inicjatywie jest debiutem. Dlatego zdajemy sobie sprawę, że musimy się jeszcze wiele nauczyć. Przy każdej możliwej okazji uczestniczymy w spotkaniach, na których są omawiane aktualne, krajowe tematy. Jesteśmy otwarci na każdego, kto wyraża wolę pomagania nam. Pracy jest dużo, ale to nas jeszcze bardziej motywuje do działania.
Oczywiście nie spoczywamy na laurach i planujemy już przyszłe akcje. Naszym celem jest debata z młodzieżą, która w obecnej sytuacji może czuć się zagubiona, zdezorientowana tym co się dzieje. Media społecznościowe, prasa i telewizja – to są nasze narzędzia, dzięki którym obecnie rozmawiamy z młodymi. Niemniej jednak wierzymy, że najskuteczniejszą metodą jest wychodzenie do ludzi, co też od samego początku czynimy.
W tej chwili liczba członków naszej młodzieżówki wynosi około setki, ale grupa cały czas rośnie. Są w niej studenci, uczniowie. Mamy różne zainteresowania, poglądy polityczne, punkty widzenia dotyczące religii i kultury. Jednak ta różnorodność jest naszą siłą, ponieważ pomimo różnic, jesteśmy w stanie zapomnieć o naszych odmiennych zdaniach i zjednoczyć się w imię jednej rzeczy, która jest nam tak droga – w imię Polski. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji, zachęcamy do przyłączenia się do nas i do udowodnienia, że młodym również zależy na dobru naszego kraju! Nie pozwólmy, aby ponad 25 lat wolności, jaką wywalczyli nasi rodzice i dziadkowie, poszło na marne. Teraz jest czas na nas. Teraz jest czas na młodych! I to MY damy radę!
MŁODZI KODu