Młody KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11029
post-template-default,single,single-post,postid-11029,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Młody KOD

Mateusz Kijowski

Już prawie pół roku temu Artur Sierawski zaczął tworzyć Młody KOD. 23 stycznia Młody KOR przekazał Młodemu KOD-owi pałeczkę. Artur z przyjaciółmi stworzyli struktury, ustabilizowali kanały komunikacji, nawiązali współpracę z młodymi ludźmi we wszystkich regionach.
Są aktywni na Facebooku, Snapchacie, Instagramie i YouTubie, gdzie gdzie prowadzą kanał “KOD-ing”. Ale mają za sobą też wiele mniejszych i większych akcji w realu. Chociażby “Walentynki z KODem”, gdzie ukuli hasło KOD łączy, nie dzieli. Często można spotkać ich na ulicach, w namiotach informacyjnych KOD i innych miejscach publicznych. Kilkakrotnie objęli również dyżury przy licznika pod KPRM. Organizują też spotkania i debaty. Na przykład 18 czerwca odbędzie się debata “Operacja Trybunał” organizowana przez Łódzki Młody KOD, na którą zaproszeni są przedstawiciele organizacji młodzieżowych oraz oczywiście wszyscy chętni.
Oprócz samodzielnych akcji, Młodzi pomagają również w. akcjach całego KOD. Animowali na marszach, zbierali podpisy pod ustawą o Trybunale Konstytucyjnym walcząc o każdą kolejną kartkę. Ciężko jest podać akcję, do której by nie wnieśli młodzieńczego zapału i energii.
Dalajlama XIV powiedział: „istnieją tylko dwa dni w roku, w których nie może być nic zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, drugi jutrem. Dzisiaj jest właściwy dzień, by kochać i żyć w pełni”. I oni to chyba robią. Działają, nie gadają. Młodzi działają może czasem nieco inaczej niż reszta KODerów. Na różne sprawy patrzą trochę inaczej, bo na co innego zwracają uwagę. Dyskutujmy ze sobą, wypracowujmy wspólną wizję i cele. Ale nade wszystko dajmy sobie wzajemnie miejsce do działania!