milion dziennie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27257
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-27257,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive

Kara nałożona na Polskę

w sprawie (C-204/21) za niewykonanie zabezpieczenia TSUE dot. systemu dyscyplinarnego sędziów

wynosi:

556 000 000 €

Nasz najdroższy minister

Czy wiesz, ile kosztuje nas „reforma” sądownictwa w wydaniu ministra Zbigniewa Ziobro?
Od października 2021 do wydania wyroku 5.06.2023 r. płaciliśmy 1 000 000 euro dziennie!

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pod pretekstem „reform” demoluje polski wymiar sprawiedliwości, prześladuje sędziów i nie uznaje wyroków polskich oraz europejskich sądów.
Codziennie tracimy 1 milion euro – w czasie rosnącej inflacji i nadciągającego kryzysu gospodarczego, Komisja Europejska będzie potrącać te pieniądze od unijnych funduszy dla Polski z budżetu UE.

5 czerwca 2023 r TSUE wydało wyrok ws. reformy polskiego sądownictwa stwierdzając, że narusza ona unijne prawo, że Polska uchybiła zobowiązaniom, które na niej ciążą, a niezawisłość i bezstronność w polskim sądownictwie nie są zagwarantowane. Zgodnie z unijnymi zasadami, Polska powinno teraz jak najszybciej zastosować się do wyroku. Jeżeli Komisja Europejska uzna, że tego nie zrobiła, może wnieść nową skargę i domagać się sankcji finansowych na Polskę. Trybunał może też, wniosek KE, nakładać kary pieniężne już na etapie pierwszego wyroku.

Ustawa z 2019 r. kosztuje polskich obywateli już 556 mln euro.