Mateusz Kijowski w Bydgoszczy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11086
post-template-default,single,single-post,postid-11086,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Mateusz Kijowski w Bydgoszczy

16 lipca 2016 r. Mateusz Kijowski spotkał się z mieszkańcami Bydgoszczy, sympatykami KOD-u. Spotkanie zorganizował KOD Bydgoszcz, region kujawsko-pomorski.

Przemysław Wiszniewski

Człowiekiem symbolizującym bydgoską opozycję demokratyczną jest Jan Rulewski, który kilka dni temu gościł w Pile i tam podczas spotkania „Dość absurdów” porównał dzisiejszy KOD z niegdysiejszą Solidarnością.
KOD-erzy bydgoscy starają się dorównać swojemu patronowi zapałem, odwagą i roztropnością. Spore wrażenie sprawia ogromna zespołowa praca, jaką wykonują. Widać ogromne zaangażowanie, a jednocześnie wzajemną życzliwość. Osoby różnych profesji, z różnych środowisk, w różnym wieku i rozmaitym bagażem doświadczeń działają dla wspólnego dobra jako imponująco zgrany zespół. Oczywiście, zdarzają się prawdopodobnie – jak wszędzie – różnice zdań, ale ważne, że nie rzutują na wspólny dorobek. W tym kontekście warto wspomnieć, że w jednym regionie są dwa miasta, które postrzega się stereotypowo jako rywalizujące: Toruń i Bydgoszcz.
Jeśli w innych regionach współpraca układa się równie harmonijnie, jak to widać tutaj, można być pewnym sukcesu.
Oto rejestracja spotkania z Mateuszem Kijowskim: