Marsz „Wszyscy dla wolności” - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
8381
post-template-default,single,single-post,postid-8381,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Marsz „Wszyscy dla wolności”

Marsz „Wszyscy dla wolności”

W Warszawie 4.06.2016 r. o 16:00 z minutami na placu Bankowym rozpoczął się organizowany przez KOD wielki Marsz „Wszyscy dla wolności” z udziałem Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego.
Jak poinformowała Anna Domińska, córka prezydenta Lecha Wałęsy i jednocześnie szefowa jego biura, prezydent od początku mówił, że całym sercem tę inicjatywę popiera, ale jeszcze nie jest to czas, aby on uczestniczył w tych marszach.
Dzisiejszy marsz KOD przejdzie główną ulicą Warszawy – Marszałkowską, od placu Bankowego do placu Konstytucji. W 1989 roku właśnie na placu Konstytucji komitet wyborczy „Solidarności” miał swoją siedzibę.
Zgromadzeni licznie na placu Bankowym odśpiewali „Sto lat” dla prezydenta Bronisława Komorowskiego, który dziś ma urodziny.
– Kochani, dziękuję za życzenia i za pamięć. Kiedy w czasach opozycyjnych śpiewało się „Sto lat”, to nigdy nie było wiadomo, czy nie chodzi o sto lat więzienia – dziękował z trybuny prezydent Komorowski.
Przedstawiciel „Koalicji Wolność Równość Demokracja” – Jarosław Marciniak – wspomniał o tragicznych wydarzeniach na placu Tian’anmen 4 czerwca 1989 roku. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy poległych wtedy za wolność.
Po wystąpieniach przedstawicieli KOD-u Marsz „Wszyscy dla wolności” wyruszył w stronę placu Konstytucji. O godzinie 17:30 w kawiarni Niespodzianka wzniesiony zostanie toast za wolność. Swoje wystąpienia wygłoszą obecni Panowie Prezydenci – Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski i lider KOD, Mateusz Kijowski.
Z wyliczeń biura bezpieczeństwa warszawskiego ratusza wynika, że w marszu bierze udział 50 tys. osób.
Pełne teksty wystąpień Panów Prezydentów oraz Mateusza Kijowskiego opublikujemy na naszej stronie wieczorem.