Marsz Wolności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16648
post-template-default,single,single-post,postid-16648,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Marsz Wolności

Nawet pogoda dopisała!
W słoneczną niedzielę 12 maja około 50 tysięcy obywateli z całej Polski zademonstrowało swoje przywiązanie do wolności i idei europejskiej. Była tam także stukilkudziesięcioosobowa grupa z wielu miast, miasteczek i wiosek z naszego Regionu.
Organizatorem Marszu była Platforma Obywatelska , Nowoczesna oraz Komitet Obrony Demokracji. Moja pobieżna i nieprofesjonala obserwacja wskazywała, że zdecydowaną większość stanowili KODerzy. Ale nie to jest najważniejsze, lecz to, że determinacja społeczeństwa ciągle jest duża. W końcu dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przełożyli sprawy kraju nad sprawy prywatne, nad wypoczynek w słoneczny dzień to naprawdę coś bardzo ważnego. To dowód, że nie godzimy się i nigdy nie zgodzimy z niszczeniem Polski, z niszczeniem prawa, z niszczeniem więci społecznych i sianiem nienawiści. Taki festiwal uśmiechu, życzliwości, dobrej energii jaki panował w tym tłumie to naprawdę odświeżajace i wzmacniające człowieka doświadczenie.
Politycy, prawnicy i działacze społeczni w swych wystąpieniach powiedzieli co do nich należało (łatwo znaleźć teksty w internecie), aktorzy w porywających słowach dodali ducha. Ale dla mnie najważniejsze było poczucie wspólnoty i solidarności z masą podobnie myślących i czujących, zaangażowanych w sprawy kraju ludzi.

Link do relacji fotograficznej Jacka Kraśnickiego.
https://photos.app.goo.gl/ezNfyLpEcb4AaiIp1
Tekst:    Ryszard Musielak
Zdjęcia: Jacek Kraśnicki
Żródło: KOD Kujawsko-Pomorski