Małopolanie zgromadzili się, aby wspólnie zaśpiewać Odę do Radości - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16149
post-template-default,single,single-post,postid-16149,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Małopolanie zgromadzili się, aby wspólnie zaśpiewać Odę do Radości

W niedzielę 25 marca – w samo południe na Rynku Głównym Krakowianie i Małopolanie zgromadzili się, aby wspólnie zaśpiewać Odę do Radości w 61. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które stanowiły fundament przyszłej Unii Europejskiej.
Pod pomnikiem Adama Mickiewicza zgromadzili się również muzycy, którzy na instrumentach dętych zagrali z chórem Krakowian.
Młodzi ludzie odczytali fragmenty Traktatu o Unii Europejskiej, aby przypomnieć o podstawowych prawach i wartościach, na których opiera się Wspólnota. Po każdym z odczytywanych artykułów zgromadzeni reagowali aplauzem.
Nie damy się wyprowadzić z Unii Europejskiej! Polski exit się nie uda! – brzmiało ze sceny.
Danuta Czechmanowska – przewodnicząca KOD Małopolska podkreśla, że według badań większość społeczeństwa chce, aby Polska była aktywnym członkiem Unii Europejskiej. Z doświadczenia jednak wiemy, że jeżeli jakaś narracja negatywna jest dominująca w przestrzeni publicznej, może spowodować zmianę preferencji społecznych. Dlatego tak ważne jest, byśmy na każdym kroku podkreślali, ile korzyści Polska ma z obecności w UE i dawali wyraz naszemu poparciu tej obecności . Taką okazją jest śpiewanie Ody.
Przedstawiciele KOD Małopolska – organizatora dzisiejszego wydarzenia – podziękowali innym miastom, które w tym samym czasie zorganizowały wspólne śpiewanie Ody do Radości. Było ich dziś 30. Mamy nadzieję, że podobne spotkanie odbędzie siè za rok.

Źródło: KOD Małopolska