Majówka w Szczecinie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30221
post-template-default,single,single-post,postid-30221,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Majówka w Szczecinie

1 maja w 19. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odśpiewałyśmy wspólnie Odę do radości.

Te coroczne spotkania i wspólne śpiewanie zaczęło się już w 2017 roku a pomysłodawcą i organizatorem całego wydarzenia był KOD zachodniopomorski. Co roku (z wyłączeniem okresu pandemii) spotykaliśmy się na Wałach Chrobrego w Szczecinie dla uczczenia tak ważnego wydarzenia dla Polski. W tym roku organizację tego wydarzenia podjęła się PO Nowa Generacja , ale oczywiście pozostał ciągle ten sam scenariusz, to samo miejsce, ten sam dyrygent i ta sama sektorówka – duża flaga Unii Europejskiej.

Ustaliliśmy z organizatorami szczegóły i oczywiście wykorzystaliśmy tę uroczystość na propagowanie projektu Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Przez mikrofon była podana informacja o naszej obecności.

Ustawiliśmy rollupy, rozdawaliśmy wizytówki i rozmawialiśmy z ludźmi o konieczności dołączenia się do obserwowania i kontroli jesiennych wyborów. Pogoda nam dopisała słoneczko świeciło i pozyskaliśmy kolejne osoby do OKW.

Barbara Pyć-Podlewska